14 وقف جدید در دزفول ثبت شد

دزفول - ایرنا - رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان دزفول گفت: 14 وقف جدید شامل حسینیه، مسجد، مغازه و منزل از ابتدای امسال تاکنون در دزفول ثبت شده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مجتبی خمیدی عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته وقف در اداره اوقاف و امور خیریه دزفول احیای موقوفات را از فعالیت های این اداره عنوان کرد و افزود: سازمان اوقاف با اجرای امینانه موقوفات توجه ویژه ای به وقف دارد.
وی به سابقه 400 ساله وقف در دزفول اشاره کرد و گفت: افراد و نهادهایی که به اوقاف بدهی دارند باید در پرداخت بدهی خود تعجیل کنند در غیر این صورت نام آنها رسانه ای خواهد شد.
رئیس اوقاف و امور خیریه دزفول در خصوص نحوه هزینه نذوراتی که در ضریح امامزاده ها انداخته می شود، افزود: این نذورات صرف فعالیت های فرهنگی، عمرانی وجاری می شوند و هیچ پولی خارج از امامزاده هزینه نمی شود.

** خیرین در اجرای طرح جامع سبزقبا ورود کنند
حجت الاسلام خمیدی با بیان اینکه قرارداد نما و گلدسته های سبزقبا امسال منعقد و سال آینده اجرا می شود، گفت: ابتدای محرم عملیات کاشی کاری گنبد سبزقبا به اتمام رسید و کاشی کاری رواق برادران انجام شده و تا پایان آذرماه نیز کاشی کاری رواق خواهران نیز تکمیل می شود.
وی افزود: تا پایان امسال تعدادی از بقعه ها از جمله بقعه فراش و تا پایان سال آینده همه بقاع دزفول زیرنظر اوقاف قرار می گیرند.
رئیس اوقاف و امور خیریه دزفول به فعالیت های اقتصادی اوقاف نیز اشاره کرد و گفت: 25 موقوفه در راستای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در نظر گرفته شده است که اگر این موقوفه ها قابلیت داشته باشند سرمایه گذاری از طریق آنها آغاز خواهد شد.
وی اعزام مبلغ از قم به دزفول و اجرای طرح خیمه های معرفت در ایام فاطمیه، نوروز، ماه رمضان، تابستان، ماه محرم و صفر را از اقدامات اوقاف دانست و افزود: ویزیت رایگان پزشک عمومی و متخصص در بقعه سبزقبا و بن جعفر از دیگر اقدامات این اداره می باشند.
حجت الاسلام خمیدی گفت: همایش تجلیل از واقفان و برگزیدگان قرانی در 23 آبان ماه برگزار می شود.
7278/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال