بازار به یک آرامش نسبی رسیده است

اهواز-ایرنا- رییس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان گفت: بازار نسبت به یک ماه پیش، به یک آرامشی، رسیده و تلاش می شود با توزیع برابر کالا در نقاط مختلف خوزستان با کمبودی روبه رو نشویم.

به گزارش ایرنا امیرحسین نظری روز شنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خوزستان در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت این استان بیان کرد: با برقراری ثبات در بازار باید به صورت مستمر و جدی تر بازرسی ها در بازار انجام شود تا جلوی هرگونه احتکار و افزایش قیمت گرفته شود.
وی گفت: بازرسان این سازمان باید 2 موضوع تامین کالا و ثبات در بازار را با جدیت هر چه بیشتر پیگیری کنند.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت خوزستان ادامه داد: نهادها و ادارات به نوعی در رابطه با بازار وظایفی را به عهده دارند و اگر نسبت به وظایفی که به عهده دارند درست عمل نکنند باعث بروز مشکلاتی در تمامی بخش های اقتصادی می شوند.
فرماندار باغملک نیز بیان کرد: 150 پرونده تخلف در بازار این شهرستان تشکیل شد که بیشتر به دلیل درج نکردن قیمت و گرانفروشی بوده است.
محمد نجاتی پور ادامه داد:تفاوت قیمت فاکتور با قیمت درج شده روی کالاها گاهی به 60 تا 70 درصد می رسد؛این افزایش قیمت ها بی اعتمادی را بین مردم بیشتر می کند و انتظار می رود که بازرسان دقیق تر و جدی تر به این موضوع ورود کنند.
وی گفت: سهمیه اختصاصی اقلام ضروری به باغملک تنها بین 30درصد مردم تقسیم می شود ، و چون بیشتر مردم این شهرستان در روستاها زندگی می کنند به دلیل نبود مسیر تردد مناسب کالاهای مورد نیاز به این مناطق ارسال نمی شود.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال