طرح آبرسانی به 79 روستای آبادان آماده بهره برداری شد

آبادان - ایرنا - مدیر آبفار روستایی آبادان گفت: طرح آبرسانی به 79 روستای این شهرستان با اعتبار 80 میلیارد ریال به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

داود حسینی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با بهره بردای از این طرح شامل ایستگاه پمپاژ آب خام غدیر با نصب 2 دستگاه پمپ 90 کیلو وات از تصفیه خانه طرح جامع به تصفیه خانه شهید کشتکار ، روزانه 20 هزار متر مکعب آب به ظرفیت آب روستایی آبادان افزوده می شود.
وی افزود: برای اجرای این طرح 6 کیلومتر از تصفیه خانه طرح جامع آب غدیر به ایستگاه شهید کشتکار شبکه گذاری شده است.
مدیر آبفار روستایی آبادان گفت: با بهره برداری از این طرح 13 هزار خانوار روستایی ساکن در 79 روستای این شهرستان از آب آشامیدنی پایدار طرح آب غدیر بهره مند می شوند.
حسینی تصریح کرد: با اجرای این طرح از این پس برای تامین آب مورد نیاز روستاها از رودخانه بهمنشیر آب برداشت نمی شود و آب مورد نیاز اهالی این روستاها از طرح غدیر تامین می شود.
شهرستان آبادان دارای 79 روستا است که اهالی روستاهای بخش اروندکنار و مرکزی آبادان از مشکل قطع طولانی مدت آب ابراز نارضایتی کردند.
به گزارش ایرنا بهره برداری آزمایشی از خط دوم آبرسانی طرح غدیر به شهرهای آبادان ،خرمشهر و شادگان در 14 تیرماه امسال با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی و محلی در ایستگاه پمپاژ ام الدبس شهرستان دشت آزادگان آغاز شد.
طرح آبرسانی غدیر شامل 950 کیلومتر لوله گذاری است که در گام نخست این طرح وظیفه انتقال آب به پنج شهرستان اهواز، هویزه، دشت آزادگان، آبادان و خرمشهر را دارد.
طرح آبرسانی غدیر که آب آن از دریاچه سد کرخه تامین می شود به 25 شهر و یک هزار و 608 روستا آبرسانی می کند.
7104/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال