گرد و خاک محلی ایذه را فراگرفت

اهواز-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: بادهایی که از شب گذشته در ایذه وزیدن گرفته‌اند، موجب بلند شدن گرد و خاک از مراتع تالاب بندون شده اند.

عباس سلطانی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از شامگاه پنجشنبه وزش باد در ایذه آغاز شد و تاکنون ادامه دارد، این پدیده جوی سبب شده است که گرد و خاک محلی ایذه را فرا بگیرد.
وی افزود: این بادها، با زمینه مساعدی که مراتع تالاب خشکیده بندون برای ایجاد گرد و خاک مهیا کرده است، حومه شرقی ایذه را تا حدود زیادی تحت تاثیر خود قرار داده است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست ایذه گفت: متأسفانه با توجه به اینکه در این شهر دستگاه غبارسنج وجود ندارد، میزان دقیق گرد و خاک مشخص نیست، اما با پیگیری های انجام شده این دستگاه ظرف یک ماه آینده در محل این اداره نصب می شود.
تالاب بندون که یک تالاب فصلی به شمار می‌رود، در 3 کیلومتری شمال شرق ایذه قرار دارد .
1312 هکتار از عرصه تالاب بندون در سال 83 از منابع طبیعی به راه و شهرسازی واگذار شد اما متاسفانه این تالاب به حال خود رها و در چند سال اخیر به کانون گرد و غبار تبدیل شده است،‌ به طوری که با وزش هر باد نسبتاً شدید بلافاصله گرد و خاک از عرصه این تالاب برمی‌خیزد و شهرستان را درگیر می‌کند.

/6002/9434

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال