فرماندار شوشتر: زندگی عشایری باید از حالت تک بعدی خارج شود

اهواز - ایرنا - فرماندار شوشتر گفت: دامداری به تنهایی پاسخگوی نیازهای اقتصادی جامعه عشایری نیست و باید تلاش شود تا اقتصاد زندگی عشایری از حالت تک بعدی خارج و متناسب با استعدادها در دیگر زمینه ها شرایط آموزش برای آنان فراهم شود.

به گزارش ایرنا حسین پنبه دانه پور بعدازظهر روز سه شنبه در نشست شورای عشایری شوشتر افزود: اشتغالزایی در ابعاد دیگر باید متناسب با توانمندی و علاقمندی عشایر متقاضی باشد و تلاش شود با همکاری اصناف شرایط ارایه تولیدات آنان نیز در بازار فراهم شود.
وی گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به این قشر مولد دارد و بخشی از اعتبارات ارزش افزوده را در راستای خدمات رسانی به آنان اختصاص داده است.
وی بیان کرد:در زمینه ارایه خدمات به جامعه عشایری تاکنون اقدامات خوبی انجام گرفته اما انتظار می رود روند این خدمات با جدیت بیشتری پیگیری شود.
رییس شورای عشایری شهرستان شوشتر افزود: ترمیم حدود 40کیلومتر راه عشایری،احداث پنج مخزن آب شرب، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، آموزش مشاغل به حدود 100 نفر و پرداخت حدود یک میلیارد و 500میلیون ریال تسهیلات خرید علوفه از خدمات ارایه شده به عشایر شوشتر از ابتدای امسال تاکنون است.
وی گفت:با توجه به آغاز کوچ پاییزه عشایر به سمت شوشتر، اداره دامپزشکی و دانشکده علوم پزشکی موظف هستند شرایط معاینه و پذیرش عشایر و دام آنان را فراهم کنند.
پنبه دانه پور افزود: سوخت رسانی و آبرسانی سیار به عشایر نیز همچون سال های گذشته انجام می شود و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: اداره امور عشایر باید تلاش کند تا جامعه عشایری از مزایای صندوق بیمه حمایت از عشایر و روستاییان آگاه و زیر پوشش این بیمه قرار گیرند.
جمعیت عشایری شهرستان شوشتر 2 هزار و 500 خانوار با جمعیتی حدود 15 هزار نفر هستند.
7159/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال