در یکسال گذشته؛

یکهزار و 100 کلاس درس در خوزستان ساخته و نوسازی شد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: در طول یکسال گذشته بیش از یک هزار و 100 کلاس درس به کلاس های درس خوزستان افزوده و یا نوسازی ،تعمیر و تجهیز شد.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی سه شنبه در آیین بهره برداری از مدرسه استثنایی رودکی در اهواز بیان کرد: به تازگی 576 کلاس درس در خوزستان به بهره برداری رسید و با اقداماتی که در خوزستان صورت گرفته است امیدواریم که سرانه فضای آموزشی در این استان را از 4.82 مترمربع به میانگین کشوری(8،4 متر مربع) برسانیم.
وی گفت: اعتبارات اداره کل نوسازی ،توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در یک سال گذشته 2 برابر افزایش پیدا کرده لذا باید فرآیند نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس این استان با جدیت دنبال شود.
شریعتی با بیان اینکه به یک هزار نفر از دانش آموزان کم برخوردار در خوزستان بورسیه تحصیلی اعطا می شود، افزود: پارسال حدود یک هزار و 100 کودک بازمانده از تحصیل شناسایی و به چرخه آموزش و پرورش برگشتند و امسال نیز ادامه شناسایی و جذب این کودکان در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در پایان آبان جشن بازگشت به تحصیل شمار دیگری از کودکان بازمانده از تحصیل در خوزستان برگزار شود.
استاندار خوزستان همچنین با اشاره بر لزوم آموزش مجازی دختران روستایی بیان کرد: باید با حرکت های نو وضعیت تحصیلی در خوزستان را ارتقا، و به شرایط بهتری برسانیم.
وی، آموزش و پرورش را زیر ساخت توسعه در کشور بیان کرد و افزود: باید استانداردهای مناسب را برای تحصیل دانش آموزان این استان فراهم کنیم از این رو ساخت 28 مدرسه را در 28 نقطه اهواز برای توزیع مناسب فضاهای آموزشی در دستور کار داریم.
یکی از نمایندگان مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بیشتر مناطق خوزستان دچار فقر هستند و همکاری خوبی با اداره کل نوسازی ، تجهیز و توسعه استان برای تجهیز و ساخت مدرسه انجام نمی شود.
علی ساری افزود: بیشتر مدارس خوزستان با کمبود سیستم سرمایشی روبه رو هستند.
وی ادامه داد: خوزستان یک استان استراتژیک اقتصادی برای کشور است که متاسفانه با اقداماتی که در دولت های مختلف با آب این استان انجام گرفته، با محرومیت فراوان روبه رو شده است.
وی همچنین درباره حادثه تروریستی 31 شهریور اهواز گفت: مردم بدانند با افرادی که در حفظ امنیت مردم در رژه 31 شهریور در اهواز سهل انگاری کردند برخورد می شود.
به گزارش ایرنا 2 واحد آموزشی که یکی از آنها به نام طاها اقدامی کودک چهار ساله خوزستانی که در حادثه تروریستی اهواز به شهادت رسید نامگذاری شده، با حضور سه مسئول وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسید.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال