همایش شیرخوارگان حسینی در شمال خوزستان برگزار شد

دزفول - ایرنا - همایش شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر کشور در نخستین جمعه ماه محرم الحرام با اجتماع عظیم مادران و شیرخوارگان حسینی در حسینیه ثارالله دزفول و حرم حضرت دانیال (ع) شوش برگزار شد.

به گزارش ایرنا در نخستین جمعه از ماه محرم که به عنوان روز جهانی حضرت علی اصغر(ع) نام گرفته شده جمعی از مادران و کودکان دزفولی در عزای طفل 6 ماهه امام حسین(ع) به عزاداری پرداختند.
مادارن در همایش شیرخوارگان با گذاشتن کودکان خود بر روی دستها در سوگ حضرت علی اصغر (ع) اشک ماتم ریختند.
در این آیین باشکوه علاوه بر سخنرانی و مداحی، نذرنامه از سوی مادران حاضر نیز قرائت شد.
حضور نوزادان و کودکان با پوشش های سبز و پیشانی بندهایی با مضمون یا حضرت علی اصغر(ع) حال و هوای خاصی به این محفل داده بود.
این مراسم علاوه بر حسینیه ثارالله در حرم حضرت سبزقبا(ع)، فاطمیه شهر شمس آباد، سالن حوزه بسیج خواهران شهر صفی آباد، حسینیه علامه سعد شهر امام(ره)، مسجد حضرت ولی عصر(عج) شهر میانرود، حسینیه علی اصغر(ع) شهرک توحید، مسجد امام حسین(ع) شهرک قلعه سید، زینبیه مسجد جامع شهرک منتظری، فاطمیه شهرک محمد ابن جعفر طیار(ع)، زینبیه شهرک پیروزی، سالن اجتماعات مسجد جامع شهرک شهید مطهری، حسینیه چهارده معصوم شهر سیاه منصور و سالن اجتماعات حوزه بسیج حضرت ابوالفضل العباس(ع) روستای سید نور برگزار شد.

** همایش بزرگ شیرخوارگان حسینی در شوش برگزار شد
همایش عظیم شیرخوارگان حسینی در آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) شهرستان شوش برگزار شد.
به گزارش ایرنا، همایش شیرخوارگان حسینی از ساعت 9 میزبان مادران و شیرخوارگانی بود که با زمزمه لالایی برای علی اصغر با رباب همدردی کردند.
در این آیین که درمحل عباسیه حرم مطهر حضرت دانیال نبی (ع) برگزار شد، مداحان (ایراهیم غیاثی وحسین پورنعمت) به مرثیه خوانی پرداختند و مادران فرزندان شیرخوار خود را با فرهنگ حسینی آشنا کردند.
ماهیت این حرکت واقع‌ گویی حادثه عاشوراست، آن هم با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر (ع)، در این مراسم قصه یک اتفاق بزرگ که در هزار سال پیش اتفاق افتاده است برای مردم بازگو شد.
مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌ خود را با لباس سبز به عنوان نماد پرچم علوی و با پیشانی ‌بند «یا صاحب‌الزمان (عج)»، «یا علی‌اصغر حسین (ع)»، «یا حسین (ع)» و «یا رقیه (س)» نذر قیام صاحب‌ الزمان (عج) کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌ کنند.
این مراسم باهمت اداره اوقاف وامور خیریه،هیات رزمندگان اسلام، هیات امنای آستان مقدس حضرت دانیال نبی(ع) ومهد قرآن شهرستان شوش برگزارشد.
این آیین در چند نقطه شهرهای اندیمشک و گتوند نیز برگزار شد.
7280/3022

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال