دانش آموزان بی بضاعت مستعد در خوزستان بورسیه می شوند

اهواز – ایرنا- استاندار خوزستان گفت: یکهزار دانش آموز مستعد اما بی بضاعت در سال جاری برای تامین هزینه های تحصیلی بورسیه می شوند همچنین از ظرفیت نیکوکاران برای پوشش قرار دادن تعداد بیشتری از این افراد استفاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر چهارشنبه در نشست شورای اداری خوزستان در محل استانداری درخصوص دانش آموزان بازمانده از تحصیل افزود: برخی دانش آموزان مناطق محروم به ویژه دختران به دلیل نبود مدرسه پس از پایه ابتدایی مجبور به ترک تحصیل می شوند از همین رو آموزش مجازی به آنها در دستور کار قرار دارد.
وی اظهار داشت: در گام نخست 500 تا یکهزار نفر از این دانش آموزان امسال از طریق تبلت آموزش می بینند.
استاندار تاکید کرد: در سال گذشته با همکاری آموزش و پرورش، بهزیستی و سازمان های مردم نهاد یکهزار و صد دانش اموز بازمانده از تحصیل به مدارس باز گردانده شدند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر لزوم آماده سازی مدارس برای شروع سال تحصیلی خاطر نشان کرد: شرایط برای حضور مطلوب دانش آموزان به ویژه پایه اول باید فراهم شود، تمام مسئولان به ویژه فرمانداران و بخشداران در این خصوص باید اهتمام داشته باشند.
شریعتی با اشاره به اینکه برای سال تحصیلی جدید 575 کلاس جدید درس در اختیار آموزش و پرورش قرار داده می شود ادامه داد: همچنین تا پایان سال تحصیلی 500 کلاس درس دیگر نیز آماده می شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس اظهار داشت: باید از چنین مناسب هایی برای بیان ایثارگری های رزمندگان استفاده کرد.
استاندار با تاکید بر برگزاری مراسم در خور شان برای گرامیداشت رزمندگان، ایثارگران و جانبازان گفت: در تاریخ صد سال گذشته ایران تنها در جنگ تحمیلی یک وجب از خاک این کشور به دست دشمنان نیفتاده است.
وی درخصوص لزوم برقراری امنیت برای مراسم دهه محرم نیز یادآور شد: امنیت هیئت های مذهبی باید تامین شود تا عزاداران با آسودگی خاطر در این مراسم حاضر شده و از آن بهره مند شوند.
/6002/9887

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال