آیین نمازجمعه در نقاط مختلف خوزستان برگزار شد

اهواز - ایرنا - آیین نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم در مصلاهای نقاط مختلف خوزستان برگزار شد.

** آبادان - امام جمعه آبادان گفت: استاندار خوزستان و نمایندگان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در انتخاب فرماندار جدید این شهرستان سهم خواهی نکنند.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه آبادان با سفارش نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از محرمات افزود: آبادان به مدیری کارآمد نیاز دارد که بتواند از مشکلات شهر بکاهد و باری از دوش مردم بردارد.
وی گفت: در انتخاب فرماندار کاری به تفکر سیاسی نداریم ولی فردی به ‌عنوان فرماندار آبادان انتخاب شود که ولایی باشد و گرهی از مشکلات این شهرستان باز کند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی پور افزود: اگر فردی به‌ عنوان فرماندار انتخاب شد که نتواند به مشکلات مردم رسیدگی کند بدون شک مردم نیز در انتخاب خود تجدیدنظر خواهند کرد.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اشاره کرد و بیان داشت:در کنار جنگ سخت و نظامی، فرهنگی و سیاسی، دشمن جبهه جنگ اقتصادی را ضد کشورمان باز کرده است.
امام‌جمعه آبادان توجه به نام ‌گذاری سال توسط رهبر معظم انقلاب را یادآور شد و گفت: معظم له در چند سال گذشته به‌ خوبی نقاط ضعف را مورد اشاره قرار داده بود که متاسفانه به آن توجه نشد.
وی به‌ روز 21 مرداد روز حمایت از صنایع کوچک اشاره کرد و افزود: صنایع کوچک از ارکان توسعه و اشتغال‌زایی، کارآفرینی و نوآوری در تولید کشور هستند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی پور گفت:حمایت از صنایع کوچک علاوه بر ایجاد فرصت‌های جدید شغلی افزایش صادرات را در پی خواهد داشت.
وی همچنین برخورد قاطع قوه قضاییه با عوامل فساد اقتصادی در کشور را خواستار شد و افزود:مبارزه با فساد باید به مطالبه عمومی از قوه قضاییه تبدیل شود و همه مردم با هوشیاری باید مطالبه گر باشند.
امام‌جمعه آبادان همچنین سالروز شهادت نهمین اختر آسمان امامت و ولایت امام محمدتقی (ع) را تسلیت گفت و فرا رسیدن سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه (س) را تبریک گفت.
3015/7165 / 6037
***
مسئولان با اقدامی انقلابی عدالت را به جامعه برگردانند
دزفول - امام جمعه دزفول بر ضرورت مبارزه با فساد در کشور تاکید کرد و گفت: مسئولان با اقدامی انقلابی عدالت را به جامعه بازگردانند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول افزود:این روزها کشور در شرایط بسیار حساسی به سر می برد که باید با هوشیاری و تدبیر این مراحل را پشت سر گذاشت و تسلیم بدخواهان و دشمنان نشد.
وی گفت: باید تصمیماتی کارآمد، تاریخی و اساسی در این خصوص گرفته شود و این امر نیازمند عزم ،اراده و تصمیمی جدی است.
وی اضافه کرد:به دلیل نوسانات ارز و سکه شاهد نوسانات زیادی در قیمت اجناس هستیم که اقتصاد کشور را بی ثبات کرده و در این بین افرادی یا از روی ترس و یا به دلیل خیانت به کشور و اختلال در نظام اقتصادی دست به احتکار می زنند که باید برخوردی متناسب با آنها صورت گیرد و دستگاه های نظارتی و امنیتی جریمه، ضبط اجناس ،حبس و حتی اعدام را برای عوامل این احتکار درنظر بگیرند تا جامعه به ثبات برسد.
خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه اختلاسگران بدون همکاری دیگر ارگان ها توانایی چنین اختلاس هایی در کشور را نداشتند افزود: باید با حقایق روبه رو و برخورد قاطعی با آنها صورت گیرد.
وی ادامه داد: شایعه شده که پس از آیین نمازجمعه نسبت به گرانی راهپیمایی خواهد شد که البته چنین اطلاع رسانی شایعه و کار ضد انقلاب است و روحانیت این امر را فریاد خواهد زد و اجازه نخواهد داد ضد انقلاب بر روی احساسات مردم موج سواری کند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی گفت:همه افرادی که با رای مردم انتخاب شده اند مسئول هستند وباید روز قیامت به تمام افرادی که به آنها رای داده اند پاسخگو باشند.
وی بیان داشت:کشور ما از کلیه امکانات بهره مند است؛ باید دید چرا در انتخاب مدیران و وزرا دقت نمی شود و چرا سران قوا تصمیم راهگشایی نمی دهند.
وی مدیریت را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و گفت:سران قوا تصمیمی اساسی برای کشور بگیرند و اجازه ندهند کشور به لبه پرتگاه برسد.
امام جمعه دزفول فسادستیزی را وظیفه اصلی مدیران بیان کرد و افزود:مدیران در خدمت به مردم روحیه انقلابی داشته باشند و همه مردم و مسئولان دلسوزانه تلاش کنند.
وی در ادامه خطبه ها، سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه و روز ازدواج را گرامیداشت و گفت:مردم و مسئولان اسباب ازدواج آسان جوانان را فراهم کرده و اهل عمل باشند و به شعاردادن اکتفا نکنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در بخش دیگری از خطبه ها به جنایات آل سعود در یمن اشاره کرد و افزود: این جنایت ها در یمن و غزه با چراغ سبز آمریکا بوده است.
وی همچنین روز خبرنگار را تبریک و یاد و خاطره شهیدان صارمی، عارفیان و رهبر را گرامیداشت و گفت:اگر تلاش شبانه روزی اصحاب رسانه نباشد زحمات و اقداماتی که انجام می شود به گوش مردم نمی رسد.
خطیب جمعه دزفول به نقش کلیدی رسانه ها در جوامع بشری تاکید کرد و افزود: خبرنگاران واسطه مردم و مسئولان هستند و اگر نباشند بخش زیادی از مشکلات مردم همچنان باقی می ماند.
وی با تقدیر از خبرنگاران به آنها توصیه کرد در انتشار اخبار امانت را رعایت کنند.
امام جمعه دزفول در خصوص راه اندازی پایانه گل و گیاه دزفول نیز گفت:تعیین مرز هوایی دزفول نتیجه سالها پیشگیری و تلاش، مراحل پایانی خود را طی می کند و با راه اندازی آن شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود که باید زیرساخت های موردنیاز آن از جمله انبار، امکانات بارانداز و سایت اداری فراهم شود.
خطیب جمعه دزفول در پایان موفقیت زهرا خالقی بانوی محجبه دزفول که در مسابقات تکواندو در کره جنوبی موفق به کسب دو نشان شد را تبریک گفت.
7278 / 6037
***
** گرانی در بازار ماهشهر بیش از سایر نقاط خوزستان است
بندرماهشهر - امام جمعه بندرماهشهر با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر بازار گفت: نوسانات قیمت در بازار بندرماهشهر بیش از سایر نقاط است که مدیریت آن مستلزم نظارت و کنترل بیشتر مسئولان مربوطه است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر با ابراز گلایه از نوسانات قیمت در بازار این شهرستان خاطرنشان کرد: امروز نوسانات قیمت در بازار بسیار مشهود است و این معضل در شهرستان بندرماهشهر که فاصله طبقاتی به خوبی احساس می شود بیش از دیگر سایر شهرستان های استان است؛ در این شرایط قشر متوسط و پایین جامعه بسیار آسیب پذیر شده اند.
وی اضافه کرد: از مسئولان مربوطه انتظار می رود، نظارت بیشتر و دقیق تری بر بازار داشته باشند؛ تدابیر بهتری برای کنترل بازار و حفظ و نگهداری از انبارهای موجود در بازار اتخاذ کنند و اجازه ندهند برخی از آب گل آلود ماهی بگیرند، تا بتوان به یک ثبات قیمت در بازار برسیم.
خطیب جمعه بندرماهشهر درادامه گفت: در وضعیت کنونی اقتصاد کشور، ضرورت دارد افرادی که از تمکن مالی برخوردار هستند، چشم داشتی به اطرافیان خود که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند، داشته باشند؛ همه باید تلاش کنیم که اقشار آسیب پذیر بیش از این متضرر نشوند.
امام جمعه بندرماهشهر در فراز دیگری از خطبه ها با تبریک سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: یکی از اساسی ترین مباحث جامعه، مبحث ازدواج است،و از مهم ترین موانع این سنت حسنه تعیین مهریه های سنگین و مخارج غیرضروری برای ازدواج است.
وی با بیان اینکه مهریه ازداوج حضرت صدیقه کبری (س) تنها 450 درهم بود و این همان ازدواجی است که تاریخ بشریت را تغییر داد افزود: آنها با حداقل امکانات زندگی مشترک خود را آغاز کردند؛ باید تلاش کرد محور خوشبختی را معیارهای معرفتی قرار دهیم و از چشم و هم چشمی، به ویژه در شرایط اقتصادی کنونی پرهیز کنیم و به سهم خود امر ازدواج را تسهیل کنیم.
9858/7165 / 6037
***
گره زدن همه مشکلات اقتصادی به تحریم ها یک فریب است
اندیمشک - امام جمعه اندیمشک گفت: گره زدن همه مشکلات اقتصادی جامعه به تحریم ها یک فریب و دروغ است.
به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک
افزود: بسیاری از مشکلات جامعه ما ربطی به تحریم ها ندارد و مدیریت صحیح می طلبد.
وی بیان کرد: مردم در شرایط کنونی خواستار مدیریت درست و برخورد قاطع با مفسدان هستند.
وی گفت: بانک مرکزی باید اعلام کند که این همه ارز که داده شده به چه کسی و چگونه داده شده است؟ شفاف سازی اطلاعات با احترام به چهارچوب قانون، تاثیرگذار خواهد بود.
امام جمعه اندیمشک افزود: همه مردم ما باید به عنوان ناظر باشند؛ وضع نظارت و کنترل بازار مطلوب نیست و احتکار بازار را با چالش جدی روبه رو کرده است.
وی گفت: برای برون رفت از مشکلات کنونی باید بر توان داخلی و همچنین بر نیروهای جوان و مخلص داخلی تکیه کنیم.
وی بیان کرد: فساد، تنبلی، رشوه خواری و رانت مثل یک بلا به جان سیستم اداری ما افتاده و ربطی به تحریم ندارد و ما تا به حال از سرنوشت این همه فساد مالی و عاملان آنها بی خبر هستیم.
حجت الاسلام حسینی نوری با اشاره به اینکه این بی خبری یک آفت است ، افزود: این شرایط مدیریت می خواهد و دستگاه های ناظر باید نظارت بیشتر داشته باشند.
وی با بیان اینکه اگر دیوار رشوه و رانت را فرو ریختیم توسعه محقق خواهد شد بیان کرد: احتکار موجب برهم زدن بازار شده و باید با این جرم برخورد قاطع صورت گیرد.
امام جمعه اندیمشک گفت: آنچه در جامعه مشاهده می شود هشدارهای 2 دهه رهبر معظم انقلاب بوده است که باید توجه به آن جدی می شد.
وی خاطرنشان کرد:اگر فاسد جرات فساد پیدا می کند و رانت شدت می گیرد و محتکران با احتکار خون مردم را می مکند باید با نظارت و عزم جدی تر دستگاه های متولی ، این جسارت را از قانون شکنان و فاسدان گرفت.
وی در ادامه با اشاره به روز خبرنگار و نقش اصحاب رسانه در حل مشکلات گفت: مطبوعات و اصحاب رسانه باید نقش روشنگری داشته و با تلاش در راستای مقابله با فساد در جامعه گام بردارند.
امام جمعه اندیمشک در ادامه با اشاره به سالروز ازدواج آسمانی امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) افزود: این ازدواج الگویی برای همه ما مسلمانان است زیرا سادگی در تمام ابعاد زندگی آنها نمایان بود.
حجت الاسلام حسینی نوری گفت: همراهی زهرای مرضیه(س) در شرایط سخت در کنار همسر و معنوی نگاه داشتن محیط خانواده برای همه بانوان ما الگو باشد.
7281 / 6037
***
عدم بهره برداری از استخرگتوند به طنزتبدیل شده است
امام جمعه گتوند با انتقاد از تعطیلی تنها استخر این شهرستان گفت: طولانی شدن زمان بهره برداری از تنها استخر شهرستان گتوند به یک طنز تلخ بین مردم تبدیل شده است که باید راه اندازی آن با جدیت از سوی مسئولان شهرستانی و استانی پیگیری شود.
حجت الاسلام محمدعلی شاه آبادی در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر با انتقاد از عدم بهره برداری از استخر این شهرستان گفت: متاسفانه با وجود گذشت چند ماه از افتتاح تنها استخرگتوند،تاکنون این پروژه به طور کامل به بهره برداری نرسیده است و این موضوع بین مردم به یک طنز تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه هیچ اهتمامی در مسئولین برای افتتاح استخر وجود ندارد افزود: مردم نجابت به خرج می دهند ، از این نجابت مردم سوء استفاده نکنید،مردم درک می کنند، اما نباید نسبت به درک مردم کوتاهی کرد.
امام جمعه گتوند اضافه کرد: صاحبان زمین استخر برای راه اندازی آن همکاری کردند،اما این تاخیرصلاح نیست، حتما باید تعدادی در رودخانه غرق شوند تا این مطالبه مردم محقق شود.
حجت الاسلام شاه آبادی با بیان اینکه این مساله یک نیاز ومطالبه عمومی مردمی است، گفت: وزیر ورزش و جوانان استخر را افتتاح می کند، اما متاسفانه بعد از ماه ها افتتاح شاهد تعطیلی و عدم بهره برداری از آن هستیم،این یک کم لطفی نسبت به مردم شهرستان گتوند است.
وی افزود:قرار نیست هر روز با مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان تماس بگیریم و این موضوع را پیگیری کنیم، مسئولان به کم لطفی نسبت به مردم گتوند پایان دهند و به نیاز مردم توجه کنند.
نخستین استخر شهرستان گتوند پانزدهم دی ماه 96با حضور سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح شد.
خطیب جمعه گتوند در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت امام جواد(ع) در روز یکشنبه 21 مرداد مصادف با 29 ذی القعده در سال 220 هجری قمری اشاره کرد و گفت: امام جواد(ع) در سن هشت سالگی به امامت رسید، که در حقیقت جلوه ای ازعظمت امام و انتصاب الهی امامت است.
حجت الاسلام شاه آبادی به 22 مردادماه سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علی(ع) و حضرت زهرا(س) و نامگذاری این روزبه نام روز ازدواج اشاره و برسادگی در مراسم ازدواج تاکید کرد.
6068/7467

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال