میزان سختی و شوری آب در آبادان کاهش یافت

آبادان - ایرنا - رییس امور آب و فاضلاب آبادان گفت: میزان سختی و شوری(ای سی) آب آبادان که در چند روز گذشته به بالای هشت هزار میکروموس رسیده بود امروز پنجشنبه به پنج هزار میکروموس کاهش یافت.

علیرضا خلیلی نیا پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص آب شرب در آبادان در چند روز گذشته به دلیل شکستگی لوله طرح غدیر، به هشت هزار میکروموس رسیده بود که پس از مرمت شکستگی به پنج هزار میکروموس رسید.
وی افزود:در حال حاضر 110 هزار متر مکعب آب از طرح طرح غدیر وارد شبکه آبادان شده و برای جبران کمبود آبرسانی به نقاط مختلف آبادان، 25 هزار متر مکعب آب از رودخانه بهمنشیر برداشت شده است .
رئیس امور آب و فاضلاب آبادان گفت:آبفا آبادان اختیاری برای برداشت آب از طرح غدیر ندارد و هر میزان آبی که از سوی استان اعلام شود وارد شبکه آبرسانی آبادان می شود.
خلیلی نیا تصریح کرد:آب رودخانه بهمنشیر کیفیت لازم را ندارد و به همین دلیل شبکه آبرسانی آبادان شور و بد بو می شود .
وی اظهار داشت:قرار است از امشب 130 هزار متر مکعب آب از طرح غدیر وارد شبکه آبرسانی آبادان شود که در صورت محقق شدن این امر میزان سختی آب در این شهرستان به زیر چهار هزار میکروموس خواهد رسید.
شاخص استاندارد آب شرب یکهزار و 200 میکروموس است که با توجه به شکستگی لوله فاز 2 طرح غدیر این شاخص در مواردی در آبادان و خرمشهر به 12 هزار میکروموس نیز رسید که اعتراض شهروندان را به دنبال داشت.
7104/7165

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال