استاندار بصره عراق:

آتش سوزی هورالعظیم از طریق دولت مرکزی عراق پیگیری می شود

آبادان - ایرنا - استاندار بصره عراق با اشاره به آتش سوزی در هورالعظیم در قسمت عراق گفت: این موضوع را از طریق دولت مرکزی عراق پیگیری خواهم کرد.

اسعد عبدالامیر عیدانی چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درخصوص آتش سوزی گسترده در تالاب هورالعظیم در سمت عراق اظهار داشت:محل وقوع آتش سوزی تالاب در محدوده جغرافیایی استان بصره عراق واقع نشده است.
وی افزود:در پی طرح مشکل از سوی استاندار خوزستان این موضوع را بعد از بازگشت به عراق به طور مستقیم با نخست وزیر حیدرالعباری مطرح می کنم.
عیدانی گفت:بدون شک در نزدیکترین زمان ممکن عملیات خاموش کردن آتش در دستور کار دولت عراق قرار خواهد گرفت.
غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان سه شنبه شب در نشست مشترک با استاندار بصره عراق در محل سازمان منطقه آزاد اروند گفته بود:انتشار دود آتش‌سوزی در تالاب هورالعظیم در سمت عراق شهرستان های غرب استان خوزستان را تحت تاثیر قرار داده است.
وی اظهار داشت:این مهم باعث ایجاد مشکل برای شهروندان شده که نیاز است دولت مرکزی عراق برای خاموش کردن آن وارد عمل شود.
شریعتی گفت:آماده همکاری و کمک به عراق برای مهار و خاموش کردن آتش در هورالعظیم هستیم.
به گزارش ایرنا در طی 6 روز گذشته دود ناشی از آتش سوزی نیزارهای هورالعظیم عراق آسمان برخی از شهرستان های خوزستان از جمله هویزه، بستان، سوسنگرد و اهواز را در برگرفته و نفس برخی از شهرهای استان را به شماره انداخته است.
استاندار بصره عراق عصر روز سه شنبه به‌منظور شرکت در نشست مشترک استانداران بصره و خوزستان در محل سازمان منطقه آزاد اروند وارد شهرستان آبادان شد.
3015/6064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال