نماز جمعه در نقاط مختلف خوزستان اقامه شد

اهواز - ایرنا - نماز عبادی سیاسی جمعه همزمان با سراسر کشور با حضور قشرهای مختلف مردم در نقاط مختلف خوزستان اقامه شد.

** دزفول: امام جمعه دزفول با اشاره به مطالبات اخیر مردم خوزستان گفت:مسئولان باید به خواسته های مردم رسیدگی کنند.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای امام علی (ع) افزود: باید مراقب بود تا مطالبات مردم تبدیل به آشوب نشود چرا که در جریان مطالبات بازاریان تهران برخی که ربطی به بازار نداشتند دست به آشوب زدند چون قصد آنها آشوب و اغتشاش بود.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد ناامنی و ناآرامی و نفوذ کامل بر کشورمان است گفت:راه مقابله با آمریکا مستحکم کردن وضعیت داخلی است.
امام جمعه دزفول ادامه داد:وزارت خزانه داری آمریکا در 2 سال گذشته با 165 بانک جهانی مذاکره کرده و آنها را وادار به اعمال فشار بر ایران کرده ،و همچنان از انجام هرگونه توطئه فروگذار نیست.
وی افزود:دشمن مستکبر و آمریکای جنایتکار بر تهدیدات خود و فشار اقتصادی علیه ایران افزوده و علاوه بر ایران، هند، چین و کشورهای اروپای لاتین را نیز موردهجمه قرار داده ولی باید بداند ملت ما در برابر این مستکبر ایستادگی خواهد کرد و هیچگاه کوتاه نخواهد آمد.
خطیب جمعه دزفول گفت: اگر قرار باشد نفت ایران صادر نشود و تنگه هرمز بسته شود کلیه کشورها ضرر خواهند کرد و ثبات منطقه بر هم می خورد که مقصر اصلی این اوضاع نیز آمریکا خواهد بود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین بیان کرد: برای اینکه وجهه نظام حفظ شود قوه قضاییه باید عدالت را اجرا کند.
وی در بخش دیگری از خطبه ها با تقدیر از ستاد اجرایی فرمان امام برای احداث کارخانه قند دزفول گفت: عملیات اجرایی کارخانه قند 10 هزار تنی دزفول به همت بنیاد برکت بزودی در دزفول آغاز می شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی در ادامه خطبه ها به والدین توصیه کرد در تعطیلات تابستان برنامه مناسبی برای اوقات فراغت فرزندان در نظر بگیرند تا فرزندان درگیر برنامه های ماهواره ای نشوند.
امام جمعه دزفول همچنین از اقدام امام جمعه خرمشهر در کمک رسانی به پروژه غدیر برای آبرسانی به مردم تقدیر کرد و گفت:90 درصد آب مصرفی در کشاورزی و 10 درصد دیگر صرف آشامیدن و صنعت می شود.
وی افزود:حوضه آب دز جزو پایدارترین حوضه های آبی کشور است و مدیریت آن ضروری است.
7278/ 6037
***
** اندیمشک: امام جمعه اندیمشک گفت:در شرایط کنونی وحدت مسلمین از امور ضروری جهان اسلام است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود: وحدت مسلمین موجب واهمه دشمنان اسلام و دستاوردهای بیشتر مسلمین می گردد.
وی با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف گفت: استعمار برای دست یافتن به اهداف خود ، دنبال آسیب جدی به موضوع حجاب و عفاف است و از دیرباز این هدف را دنبال کرده اند.
وی افزود: حجاب مهمترین نگهدارنده بانوان است و آسیب به آن، آسیب و ضربه جدی به کانون مهم خانواده است.
حجت الاسلام حسینی نوری در ادامه با بیان اینکه درهفته های اخیر شاهد برپایی تجمعات اعتراضی در کشور بودیم بیان کرد: هیچ مسئولی منکر مشکلات در حوزه های مختلف نیست و مشکلاتی داریم ، و وظیفه همه مسئولان است که مطالبات مردم را شنیده و برای رفع مشکلات اقدام کنند.
وی گفت: نباید اجازه دهیم این مشکلات امنیتی شده و سپس اقدام عملی برای حل آنها صورت گیرد بلکه باید مسئولان با شناسایی به موقع مشکلات برای برطرف کردن آنها همت کنند.
امام جمعه اندیمشک ادامه داد: ما مشکلاتی داریم اما شرایط کشور ما بحرانی نیست و دشمن این مشکلات را بزرگنمایی کرده و به صورت بحران نشان می دهد.
وی بر ضرورت مقابله با فشارهای روانی دشمن تاکید کرد و گفت:رسانه های دشمن در این راستا به صورت گسترده در تلاش برای جلوه دادن شرایط بحرانی و اقتصادی در کشور هستند که باید در این جنگ روانی هوشیار باشیم.
امام جمعه اندیمشک افزود:همه کسانی که تریبون ، قلم و نفوذ اجتماعی دارند باید جلوی این تلاش رسانه های معاند را با شفاف سازی به مردم بگیرند.
وی گفت:الان کشور ما نیازمند تلاش جهادی مدیران برای رفع مشکلات و دستیابی به دستاوردهای بزرگ دیگر است.
حجت الاسلام حسینی نوری افزود:به فرموده رهبر معظم انقلاب نیازمند انسجام دشمن شکن هستیم که این انسجام موجب ناکامی دشمن می شود.
وی خاطرنشان کرد:در این شرایط زمان یقه گیری و مقصر شناختن یکدیگر نیست بلکه هر کس باید به نوبه خود برای برون رفت از مشکلات کنونی تلاش کند.
وی تحول مدیریتی را در حوزه اقتصاد ضروری دانست و گفت: تیم اقتصادی دولت ضعیف است و باید هماهنگی بیشتری در امور اقتصادی داشته باشند تا مشکلات اقتصادی برطرف شود.
وی تکبر نسبت به مردم را آفت مدیریت دانست و افزود:مسئولان باید صادقانه در جمع مردم در سطح مساجد و محافل و روستاها حضور داشته باشند و همین حضور و امید آفرینی موجب دلگرمی بیشتر مردم می شود.
7281/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال