237 متخلف محیط زیست پارسال در دزفول دستگیر شدند

دزفول - ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول گفت: 237 صیاد و شکارچی متخلف در سال 1396 در این شهرستان شناسایی ، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

فرهاد قلی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع خسارت وارده از سوی این افراد متخلف به محیط زیست را افزون بر 118 میلیون ریال عنوان کرد و افزود:با گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست در زیستگاه های شهرستان دزفول 89 متخلف برای بررسی حقوقی به مقام قضایی معرفی شدند .
وی افزود:همچنین پارسال سه پرونده آتش سوزی جنگل و 13 پرونده تخریب محیط زیست تشکیل و طبق قانون و دستورالعمل 363 پروانه شکار و صید جانوران صادر شد.
رئیس اداره پارک ملی دز نیز گفت:پارسال با تلاش محیط بانان پارک ملی دز ، 95 پرونده انواع تخلفات زیست محیطی تشکیل و در این خصوص 148 نفر دستگیر شدند.
رضا قپانچی پور گفت:از متخلفان 29 قبضه سلاح مجاز و غیرمجاز کشف و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی گفت:145 میلیون ریال جرایم جبران خسارت محیط زیست در پارک ملی دز از متخلفان دریافت شد.
شهرستان دزفول با دارا بودن زیستگاه ها و مناطق طبیعی از غنا و تنوع زیستی کم نظیری برخوردار است.
دزفول با چهار هزار و 762 کیلومتر مربع مساحت شمالی ترین شهرستان خوزستان می باشد که با دارا بودن بخش های کوهستانی و بکر طبیعی، گونه های جانوری نادری را در خود جای داده است.
سمندر امپراطور،لاک پشت فراتی ،گوزن زرد ،رودک عسل خوار و دراج از جمله مهمترین گونه های جانوری نادر شهرستان دزفول می باشند که شکار و صید آنها ممنوع است.
7278/6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال