دبیر فدراسیون وزنه برداری:

مبارزه با دوپینگ مهمترین نقطه عطف فدراسیون وزنه برداری است

اهواز - ایرنا - دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: مهمترین نقطه عطف فدراسیون وزنه برداری مبارزه جدی با دوپینگ است و با خاطیان این امر برخورد جدی خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا محسن بیرانوند روز جمعه در مجمع سالیانه هیات وزنه برداری خوزستان در اهواز اظهار کرد: اگر بنا بود که 2 سال پیش در مسابقات قهرمانی وزنه برداری کشور تست دوپینگ بگیریم حتی مربیان ورزشکاران نیز از تست دادن فرار می کردند اما امروز همه جامعه وزنه برداری کشور به راحتی با سیستم مبارزه با دوپینگ کنار آمده اند.
بیرانوند در ادامه با گرامیداشت یاد محمدزمان مهمدی، بهمن مطلق و علی علیزاده سه مربی ارزنده خوزستانی وزنه برداری کشورمان افزود: بسیاری از وزنه برداران کشور شاگردان این عزیزان بودند که اکنون در حیات نیستند.
وی ادامه داد: اکنون جامعه ما در هر کاری نیاز مبرمی به اخلاق مداری دارد و اگر قرار باشد رزومه ای از هیات وزنه برداری خوزستان داده شود اتحاد و همدلی در بین اعضای وزنه برداری خوزستان مهمترین عامل در رونق این رشته است.
وی با اشاره به اینکه وزنه برداری خوزستان پارسال در تمامی رده های سنی روی سکو بود که افتخار بزرگی به شمار می رود افزود: پارسال 6 وزنه بردار از خوزستان در جشنواره وزنه برداری نوجوانان شرکت کردند که یکی از آنها جزو 23 نخبه بود؛ همچنین در مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور هیات وزنه برداری خوزستان به مقام دوم رسید. در مسابقات رده سنی جوانان و بزرگسالان نیز خوزستان بار دیگر به مقام اول رسید و در رده پیشکسوتان سوم کشور شدند.
دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: در مسابقات بین المللی نوجوانان آسیا افشین طاهری دو نشان نقره کسب کرد؛ همچنین در رقابت های جوانان آسیا رحمان اورامه دو طلا و یک نقره کسب کرد. در مسابقات جوانان جهان نیز اورامه به دو نشان برنز رسید؛ همچنین در رقابت های بزرگسالان جهان سید ایوب موسوی 2 نشان نقره بدست آورد که افتخار بزرگی بود.
وی ادامه داد: در مسابقات جام فجر نیز تیم منتخب خوزستان با 22 نشان طلا اول شد؛ همچنین در رقابت های باشگاه های آسیا تیم مناطق نفتخیز جنوب قهرمان شد؛ در مسابقات المپیک پیشکسوتان شمس از خوزستان با شکستن رکورد جهان به نشان طلا رسید.
وی گفت: امیدواریم تیم ملی حفاری که در لیگ برتر جوانان به مقام قهرمانی دست یافت امسال در لیگ بزرگسالان وزنه برداری تیم داری کند.
وی با بیان اینکه بحث برگزاری کلاس های علمی و مربیگری نیز نقطه عطفی در هیات خوزستان بود گفت: فعالیت هایی که در سال 96 توسط هیات وزنه برداری خوزستان صورت گرفت منجر به این شد که خوزستان با 1545 امتیاز در صدر استان های کشور قرار گیرد.
بیرانوند به میزبانی شهرستان ماهشهر از اردوی وزنه برداری تیم ملی کشورمان اشاره کرد و افزود: این اردو بسیار خوب بود و بچه های تیم ملی راضی بودند و امیدواریم بار دیگر شاهد افتخارآفرینی تیم ملی بزرگسالان کشورمان در بازی های آسیایی و المپیک باشیم.

** 2 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبارات امسال ورزش خوزستان
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان نیز گفت: امسال 2 هزار و 200 میلیارد ریال به ورزش خوزستان اعتبار تزریق می شود که 420 میلیارد ریال آن اعتبار بر ارزش افزوده است.
افشین حیدری اظهار کرد: امسال پروژه های خوبی از جمله سالن های چند هزار نفری و اتمام 10 استخر نیمه تمام در خوزستان به نتیجه خواهد رسید.
وی با اشاره به عملکرد وزنه برداری خوزستان گفت: میزبانی رویداد مهم جام فجر، برگزاری اردوها و مسابقات مختلف نشان از ظرفیت بالای وزنه برداری بوده و به طور قطع شاهد روزهای بهتری برای وزنه برداری خوزستان هستیم.
مدیرکل ورزش خوزستان با اشاره به اینکه به 12 هیات فعال وزنه برداری هر کدام 30 میلیون ریال به عنوان کمک هزینه جاری هیات پرداخت می شود افزود: با توجه به فعالیت گسترده این هیات مبلغ چهار میلیارد ریال به هیات های شهرستان ها اهدا می شود تا تجهیزات مورد نیاز خود را فراهم کنند که با این مبلغ می توان بیش از 80 ست کامل تجهیزات وزنه برداری خریداری کرد.
وی ادامه داد: برای احداث خانه وزنه برداری خوزستان 80 میلیارد ریال درنظر گرفته شده که هفته آینده عملیات اجرایی این کمپ بین المللی در اهواز آغاز و قرار است درمدت 15 ماه احداث شود.
حیدری افزود: از اولویت های ما تجهیز سالن و مکان های سرپوشیده خوزستان است و 300 دستگاه کولر برای سالن های ورزش شهرستان ها به این منظور خریداری کردیم.
9879 / 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال