امام جمعه موقت اهواز:

آمریکا آرزوی خلع سلاح موشکی ایران را به گور می برد

اهواز - ایرنا - امام جمعه موقت اهواز با اشاره به ضرورت تقویت قدرت موشکی ایران برای مقابله با تهدیدها گفت: آمریکا آرزوی خلع سلاح موشکی جمهوری اسلامی ایران را به گور خواهد برد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام میراحمدرضا حاجتی در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلی مهدیه امام خمینی(ره) این شهر افزود: ایران برای تقویت بنیه دفاعی خود و افزایش قدرت بازدارندگی خود از هیچ قدرتی اجازه نمی گیرد چون جمهوری اسلامی ایران کشوری مستقل است.
وی گفت: قدرت موشکی ایران قابل معامله ، مذاکره و چانه زنی نیست و همراهی اروپایی ها با امریکا برای محدودیت قدرت موشکی ایران تاثیری در اراده ملت و نظام اسلامی ندارد.
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به آنچه که عصبانیت جبهه استکبار به ویژه دولت آمریکا از افزایش قدرت و نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران خواند افزود:آمریکایی ها قادر نیستند قدرت معنوی ایران را در منطقه مهار کنند از این رو به اختلاف قومیت ها و توطئه دست می زنند تا بتوانند به اهداف خود برسند.
حجت الاسلام حاجتی با انتقاد از برخی در کشور که از کدخدا بیشتر از خدا حساب می برند اظهارکرد: ما تا خدا را داریم از آمریکا حساب نمی بریم چون آمریکا باطل و ظالم است.

** انتقام سختی در انتظار صهیونیست ها است
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به حمله هوایی صهیونیست ها به یک مقر نظامی در سوریه که در جریان آن شماری از مدافعان حرم از جمله سیدعمار موسوی از اهواز به شهادت رسیدند افزود: انتقام سختی در انتظار صهیونیست های اشغالگر ، جنایتکار و کودک کش است.
وی با بیان اینکه دوران 'بزن در رو' گذشته است و هرکس به ایران اسلامی ضربه ای وارد کند باید در انتظار ضربه ای سهمگین تر باشد گفت: صهیونیست ها با این اقدام جنایتکارانه که در راستای حمایت از تروریست ها و تضعیف جبهه مقاومت صورت گرفت خود را یک گام به نابودی و اضمحلال نزدیک کردند.
امام جمعه موقت اهواز به استناد به فرمایش امام راحل که 'اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد و مستکبران را به خاک مذلت خواهند کشاند' اظهار کرد: هم اکنون بارقه های نابودی دشمنان اسلام و جهانی شدن اسلام عزیز در سراسر جهان به چشم می خورد.

** مدیریت انقلابی راهکار حل مشکلات کنونی کشور است
حجت الاسلام حاجتی با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی کشور و اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب هیچ مشکل غیرقابل حل در کشور وجود ندارد ، چاره و راهکار برون رفت از مشکلات فعلی را مدیریت انقلابی بیان کرد و افزود: ما با مدیریت انقلابی ، مشکلات بسیار بزرگی تری همچون جنگ هشت ساله را با پیروزی به سرانجام رساندیم و با تکیه به جوانان پرشور و انقلابی می توانیم مشکلات فعلی کشور را پشت سر بگذاریم.
وی بیکاری ، رکود و نوسانات اخیر ارزی را از چالش های قابل حل در کشور بیان کرد و اظهارکرد: این مشکلات سبب نگرانی مردم شده و باید با مدیریت انقلابی سر و سامان یابد.

* امام خمینی(ره) تهدید انحلال ارتش را به فرصت تبدیل کرد
امام جمعه موقت اهواز با اشاره به 29فروردین ، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به برخی زمزمه های گروهک های الحادی و ضدانقلابی در روزهای نخست پیروزی انقلاب که شعار می دادند' ارتش ضدخلقی منحل باید گردد' گفت: امام خمینی(ره) با قدرت مقابل این یاوه گویی ها ایستاد و این تهدید را به فرصتی برای حفظ و تداوم انقلاب اسلامی تبدیل کرد.
وی افزود: قدرت های استکباری می خواستند ارتش جمهوری اسلامی ایران که پیشتر در اختیار آنان بود در خدمت انقلاب و دفاع از کشور قرار نگیرد تا بتوانند نقشه ها و توطئه های بعدی را اجرا کنند که امام راحل(ره) با قاطعیت ، هوشیاری و موضع انقلابی ، این ترفند دشمن را ناکام گذاشت.
حجت الاسلام حاجتی در ادامه به نقش تعیین کننده و اثرگذار ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع از تمامیت ارضی کشور و مقابله با تحرکات گروهک های ضدانقلاب و منحرف در سال های نخستین پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و از نقش شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و شهید قرنی در سازماندهی ارتش جمهوری اسلامی تجلیل کرد.
خطیب جمعه اهواز همچنین یاد و خاطره شهید سیدعمار موسوی از شهدای اخیر مدافع حرم ، شهید صیاد شیرازی که در فروردین 1378به دست منافقین کوردل به شهادت رسید را گرامیداشت.
امام جمعه موقت اهواز در خطبه اول نماز نیز با بیان اینکه تقواپیشگی بهترین سفارش به مومن و عموم مردم در ماه رجب است به گوشه ای از فضایل ، سیره و سنت پیامبر اکرم(ص) و امام موسی کاظم (ع) اشاره کرد و فرا رسیدن عید سعید مبعث را به جهان بشریت به ویژه ملت ایران و امت اسلامی تبریک و شادباش گفت.
شنبه 25 فروردین مصادف با 27رجب سالروز مبعت حضرت محمد(ص) آخرین فرستاده خدا است.
6065 / 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال