نماز جمعه در نقاط مختلف خوزستان برگزار شد

اهواز - ایرنا - نمازعبادی سیاسی جمعه با حضور قشرهای مختلف مردم در میعادگاه های نماز جمعه در نقاط مختلف خوزستان برگزار شد.

** خرمشهر - ایرنا - امام جمعه خرمشهر گفت: قوه قضاییه باید با مفسدان اقتصادی و عاملان گرانی ارز در کشور برخورد قاطع کند.
حجت الاسلام سید عبدالنبی موسوی فر در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته خرمشهر با بیان اینکه با برخورد با مفسدان اقتصادی در هر رده ای، مشکلات اقتصادی کشور حل می شود اظهارکرد: مردم بدانند در سایه انتخاب صحیح ، کشور به تعالی می رسد بنا بر این باید برای رفع مشکلات اقتصادی کشور افراد با مدیریت جهادی و توانمند روی کار آیند.
وی گفت: برای برطرف کردن مشکلات ارزی کشور باید از فرهیختگان و اقتصاد دانان کشور استفاده شود و همچنین تولید داخل را افزایش داد تا ارزش پول ایرانی بالا رود.
امام جمعه خرمشهر در بخش دیگری از سخنان خود به تهدیدات آمریکا برای حمله به سوریه اشاره کرد و افزود: زمانی که یک کشور اقتدار خود را از دست می دهد هر روز از سوی کشوری مورد حمله قرار می گیرد.
حجت الاسلام موسوی فر گفت: چرا آمریکا و هیچ کشور دیگری جرات نمی کند به ایران اسلامی نگاه چپ کند چون توانایی مقابله با ایران اسلامی را ندارند.
7165/7100 / 6037
***
دزفول - ایرنا -امام جمعه موقت دزفول با اشاره به اجرای طرح ترافیکی تقاطع خیابان 45 متری و شریعتی توسط شهرداری و اعلام نارضایتی مردم از اجرای این طرح گفت:خدماتی که توسط شهرداری ارایه می شود باید مطابق میل و رضایتمندی شهروندان باشد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول افزود:با وجود تذکر امام جمعه دزفول در خطبه های پیشین مبنی بر تجدیدنظر اجرای این طرح ترافیکی که با اعتراض شهروندان همراه بوده شهرداری توجهی نکرده است.
وی گفت:وقتی مردم نسبت به اجرای یک طرح معترض هستند باید به اعتراض آنها توجه کرد و اگر قدرت توجیه نداشته باشید نمی توان با زور و اجبار کار را پیش برد.
امام جمعه موقت دزفول با تقدیر از اقدامات شهرداری در ارایه خدمات گفت:لجاجت و پافشاری در این خصوص فایده ندارد و شهرداری باید تدبیری مطابق میل و رضایت مردم بیندیشد تا خدمات ارزشمند آنها ضایع نشود.
وی در بخش دیگری بر رعایت شئونات اسلامی در جامعه تاکید کرد و افزود:دهم فروردین همزمان با وفات حضرت زینب(س) ، آیین هنرنمایی اقوام توسط برخی ادارات دولتی برگزار شد که با رقص، آوازخوانی و اختلاط همراه بود این درحالی است که اهل بیت(ع) سرمایه ما هستند و باید در شادی آنها شاد و در غم آنها ناراحت باشیم.
وی افزود:مسئولان دانشگاه علوم پزشکی دزفول توجه داشته باشند در صیانت جامعه پزشکی و رسیدن به برخی اهداف سیاسی آلوده نشوند.
حجت الاسلام بیگدلی در بخش دیگری از خطبه های امروز بر شناسایی و معرفی کالاهای ایرانی تاکید کرد و گفت:اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی راهکاری است که در سال های اخیر رهبر معظم انقلاب برای برون رفت از مشکلات اقتصادی مطرح کرده که با نگاهی علمی و بهره گیری از تجارب دیگر کشورها بوده است.
امام جمعه موقت دزفول ادامه داد:توانمندی اقتصادی قدرت نظامی و سیاسی کشورها را بالا می برد لذا نباید به توانمندی و سرمایه دیگران تکیه کرد بلکه باید تولیدات داخلی شناسایی و معرفی شوند.
وی گفت: البته برخی کالاهای ایرانی گران است و ما راضی نیستیم تازیانه گرانی اجناس و نامرغوبی کالاها بر دوش مردم باشد ولی اگر این امر اشتغال و حل مشکل بیکاری را به همراه داشته باشد ایرادی ندارد.
امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه ها فرارسیدن عید مبعث و روز ارتش جمهوری اسلامی را تبریک گفت و افزود:حضور نیروهای سه گانه ارتش اقتداربخش،قدرت آفرین و عزتمندانه است که در کنار نیروهای مخلص سپاه و نیروی انتظامی خدمت رسانی می کنند.
7278 / 6037
***
آبادان - ایرنا - امام جمعه موقت آبادان گفت:تحریم ها و مشکلاتی که با تقویت جریان های تروریستی ضد جمهوری اسلامی شکل گرفت نتوانست خللی در اراده مردم، حرکت روبه جلو و پیشرفت آنها داشته باشد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی نجیبی در خطبه‌های نماز جمعه آبادان اظهار کرد:دشمنان انقلاب اسلامی با به راه انداختن جنگ های نیابتی و ایجاد ناآرامی در کشور نتوانستند به اهداف شوم خود دست یابد.
وی اراده و عنایت خاص خداوند متعال به ایران اسلامی، رهبری رهبر معظم انقلاب، در صحنه بودن مردم و داشتن نیروی نظامی مقتدر را عامل اصلی در بی اثر شدن توطئه های دشمنان ضد کشور دانست.
حجت الاسلام نجیبی با گرامیداشت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش مدرن، متدین و انقلابی یکی از ارکان امنیت و قدرت نظام اسلامی است.
امام جمعه موقت آبادان در ادامه با تبریک عید مبعث افزود: با بعثت پیامبر اسلام(ص) جامعه جاهلیت به جامعه اسلامی تبدیل شد.
امام جمعه موقت آبادان همچنین با اشاره به تربیت فرزندان صالح در اسلام گفت:طبق احادیث والدین باید نسبت به تربیت فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند.
وی افزود: با گذشت چند قرن از بعثت، هنوز در برخی از جوامع شاهد رفتارهای جاهلی هستیم.
3015/7165/ 6037
***
بندرماهشهر - ایرنا - امام جمعه بندرماهشهر با بیان اینکه دسیسه های دشمنان داخلی و خارجی در نوسانات اخیر ارزی مشهود است گفت: از دولتمردان انتظار می رود برای نوسانات ناگهانی ارز به طور اساسی چاره اندیشی کنند چرا که تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم و فعالیت های اقتصادی آنها می گذارد.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نمار جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر اظهار کرد:با توجه به نام گذاری سال 97 با عنوان ' حمایت از تولید داخلی' از سوی رهبر معظم انقلاب، باید در رابطه با مباحث ارزی اثر مثبت بگذارد چرا که اگر مصمم به حمایت بیشتر از تولیدات داخلی هستیم، نباید نیاز مبرم به ارز داشته باشیم.
وی ادامه داد: این در حالی است که در آغاز سال 97 برعکس این موضوع را شاهد هستیم که نشان از قصوراتی در این زمینه و یا نقشه های شیطانی از سوی دشمنان خارجی و یا داخلی است.
وی گفت: مدیریت این مساله بر عهده دولتمردان است و نباید به آسانی رها شود؛ مسایل اقتصادی از جمله نوسانات ارزی از مهم ترین مسایل در کشور است و تاثیر مستقیمی بر زندگی مردم به ویژه اقشارآسیب دیده می گذارد که موجب می شود در یک شب قیمت محصولات به شدت افزایش یابد.
حجت الاسلام غبیشاوی اضافه کرد: دسیسه های دشمن از قبیل نوسانات ناگهانی ارز بی ارتباط با حوادث منطقه نیست، چرا که آنها برای جبران شکست خود در برابر جبهه مقاومت به این شیوه ها متوسل می شوند و به طرق مختلف قصد آسیب زدن به جامعه را دارند.
وی گفت: تلاش دشمن برای ضربه زدن به مسایل فرهنگی و اقتصادی به وضوح آشکار است.
9858/7165/ 6037
***
** گتوند - ایرنا - امام جمعه گتوند گفت: مسئولان باید با در خدمت به مردم اهتمام داشته باشند و در این خصوص کوتاهی نکنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام محمد علی شاه آبادی درخطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهر افزود: از ویژگی های نظام اسلامی خدمتبه مردم است و از عالیترین مقام کشور تا پایینترین درجه مسئولیت باید هدف از رسیدن به این موقعیت را خدمت به جامعه بداند.
وی با اشاره به اینکه برخی مسئولان به جای خدمت به مردم، به فکر پایان زمان اداری و ترک محل کار هستند، گفت:این واقعیتی است که متاسفانه ما گرفتار آن شدیم و باید این موضوع اصلاح شود.
حجت الاسلام محمد علی شاه آبادی در ادامه با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به پایگاه تیفور در سوریه اظهارکرد: این چندمین حمله از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا بوده و مهمترین هدف اعلام خطر به نظام مقدس اسلامی و جریان مقاومت در سوریه است.
وی افزود: رژیم صهیونیستی بارها در مخالفت خود با حضور ایران در مرزهای فلسطین اشغالی تاکید داشته و خواستار حضور نیافتن ایران در این منطقه شده است.
امام جمعه گتوند گفت:حضور ایران به عنوان مستشار نظامی می تواند مهمترین عامل تقویت جریان مقاومت در مرزهای فلسطین اشغالی باشد و تهدید و خطری که رژیم صهیونیستی امروز متوجه آن هست، تقویت جریان مقاومت در فلسطین و سوریه و کشورهای همسایه فلسطین اشغالی است.
حجت الاسلام شاه آبادی با اشاره به تهدید ترامپ رییس جمهور آمریکا در حمله به سوریه افزود: این جریان باید محکوم شود و باید از جانب نظام اسلامی،دولتمردان و وزارت خارجه پیگیری جدی شود.
خطیب جمعه گتوند در ادامه به روز 27 رجب مبعث رسول گرامی اکرم (ص) اشاره کرد و این روز را به تمامی مسلمانان جهان تبریک گفت.
حجت الاسلام شاه آبادی با اشاره فرار رسیدن 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی زمینی، یاد و خاطره شهدای پر افتخار این نیرو را گرامی داشت.
وی گفت: باید به ارتش جمهوری اسلامی ایران که مدافع مرزها و اقتدار کشور است، افتخار کرد.
7467/6068/ 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال