استاندار خوزستان در پیامی از مقام شامخ شهیدان تجلیل کرد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت مقام شهید ، در پیامی از همه شهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس ، مدافعان حرم تجلیل کرد.

به گزاش ایرنا 'غلامرضا شریعتی' در این پیام آورده است: ' سلام و درود خدا بر روان پاک شهدای اسلام و میهن ، آنان که جان را در کف دست گذاشته و برای اعتلای عظمت ایران اسلامی درس از خود گذشتگی را به ما آموختند ، شهیدانی که با تاسی از امام شهیدان حضرت امام حسین (ع) حق را در برابر باطل زنده کردند.
چنین اسطوره‌هایی باعث افتخار و همواره مایه مباهات و ارزش برای این سرزمین هستند، برخود واجب می دانم ارزش و مقام والای شهدا را حفظ و بر زنده نگه داشتن یاد آنان تلاش کنیم.
اینجانب روز 'شهید' را به همه مردم استان خوزستان، به ویژه خانواده های معظم شهدا ، شهدای مدافع حرم، جانبازان ، ایثارگران و آزادگان تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزوی تندرستی و سربلندی برای همه مردم استان مسئلت دارم'.
در طول هفته بزرگداشت مقام شهید(22- 15اسفند) بیش از یک هزار برنامه فرهنگی ، هنری ، یادواره شهدا ، مسابقات ورزشی و هنری در استان خوزستان برگزار شد.
استان خوزستان 15هزار و 735 شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده و به لحاظ تعداد شهدا ، پس از تهران، اصفهان، خراسان رضوی و فارس در مکان پنجم قرار دارد.
امام خمینی (ره) معمار و بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی در 22 اسفند 1358 به منظور تجلیل و تکریم از شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده های مکرم آنان فرمان تشکیل بنیاد شهید انقلاب اسلامی را صادر کردند.
6065/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال