شناور حامل کالای قاچاق در آبهای ساحلی خوزستان توقیف شد

اهواز - ایرنا - فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان گفت:با تلاش ماموران دریابانی ماهشهر یک فروند شناور حامل کالای قاچاق در آبهای ساحلی استان روز دوشنبه توقیف و محموله آن ضبط شد.

سردار عبدالله نظرپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران دریابانی در جریان عملیات بازرسی از شناور توقیف شده ، 40 دستگاه ماشین لباسشویی، 20 دستگاه کولر گازی، 360 کیلوگرم روغن نباتی،120 قوطی شربت خوراکی و 100 کیلوگرم چای خارجی را که همگی قاچاق و به صورت غیرقانونی بارگیری شده بود، کشف کردند.
وی ارزش این محموله قاچاق را 2 میلیارد و 700میلیون ریال عنوان کرد و افزود: این محموله به سمت بندر تجاری ماهشهر در حرکت بود که در این ارتباط ناخدا و 6 ملوان این شناور به اتهام قاچاق کالا به کشور بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.
اداره کل تعزیرات حکومتی خوزستان ، مسئولیت بررسی پرونده های قاچاق کالا را برعهده دارد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه گفت: این شناور در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود.
روز یکشنبه گذشته نیز 9 فروند لنج تجاری حامل خانگی قاچاق به ارزش تخمینی 41میلیارد در آبهای شمال غرب خلیج فارس توقیف و محموله آنها ضبط شد.
در سال جاری بیش از 200فروند شناور تجاری و صیادی حامل کالای قاچاق در آبهای شمالی خلیج فارس ، سواحل منطقه و 2 آبراه بهمنشیر و اروندرود توقیف شده است.
هنوز میزان دقیق کالاهای مکشوفه قاچاق در آبهای شمالی خلیج فارس از سوی فرماندهی مرزبانی و دریابانی خوزستان اعلام نشده است.
قاچاق کالا یکی از معضلات اقتصادی و اجتماعی مناطق ساحلی خوزستان است که اخلال در تولید داخلی و تشدید بیکاری را به دنبال دارد.
همه ساله در ماه های پایانی سال روند قاچاق کالا در مرزهای آبی استان به دلیل افزایش تقاضا ، روند صعودی به خود می گیرد.
با وجود قانون واردات کالاهای ته لنجی یا ملوانی ، عده ای از سودجویان تلاش می کنند در قالب کالای ته لنجی بیش از سقف قانونی ، کالا به صورت قاچاق وارد بنادر خوزستان کنند.
6065/6002

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال