فعالیت در کارخانه نیشکر هفت تپه متوقف شد

دزفول - ایرنا - اعلام توقف فعالیت در کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان از سوی مدیریت این شرکت موجب سردرگمی کارگران بخش های مختلف آن در فصل برداشت نیشکر و تولید شکر شده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شهرستان شوش با انتشار بخشنامه اداری اعلام کرد: با توجه به توقف بهره برداری در این شرکت تمام مدیریت ها و اداره های وابسته از روز جمعه تاکنون تعطیل می باشند.
تاخیر در پرداخت حقوق ماه های دی ، بهمن و نیز پاداش و عیدی پایان سال کارکنان بخش های مختلف موجب اختلال در روند کار و تولید در این شرکت تولید شکر از اوایل هفته گذشته تاکنون شده است.
حدود پنجهزار نفر کارگران و کارکنان بخش های مختلف شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شمال استان خوزستان پرداخت حقوق معوقه و نیز عیدی و پاداش پایان سال خود را مطالبه می کنند.
در بخشنامه اداری که از سوی روابط عمومی این شرکت خطاب به کارکنان اداری ،کشاورزی و صنعتی آمده است :باتوجه به توقف بهره برداری از روز جمعه 18 اسفند ماه فقط مدیریت حراست و انتظامات این شرکت دایر بوده و مابقی اداره ها و مدیریت های وابسته شرکت نیشکر هفت تپه تعطیل می باشند.
به گزارش ایرنا با وجود اعلام توقف بهره برداری در این شرکت ، کارگران بخش های مختلف نیشکر هفت تپه روز شنبه ( امروز) در محل شرکت حضور یافته و بر پرداخت مطالبات معوقه خود تاکید دارند.
توقف بهره برداری در شرکت نیشکر هفت تپه در حالی است که بخشی از مزارع نیشکر این شرکت هنوز برداشت نشده ضمن اینکه خاموش شدن کوره بخار و آسیاب کارخانه ، روزانه خسارت سنگینی را به این شرکت بزرگ تولید شکر وارد می کند.
کشت و صنعت هفت تپه در 15 کیلومتری شهر شوش ، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل 44 قانون اساسی اواخر سال 1394 از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.
6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال