هوای اهواز در 24ساعت گذشته در وضعیت خطرناک بود

اهواز - ایرنا - مرکز کنترل و پایش سازمان حفاظت محیط زیست وضعیت کیفی هوای کلانشهر اهواز را در 24 ساعت گذشته خطرناک اعلام کرد.

به گزارش ایرنا براساس اطلاعیه مرکز کنترل و پایش سازمان حفاظت محیط زیست شاخص کیفی هوای کلانشهر در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 صبح اهواز بالاتر از 300 اعلام شد.
دستگاه های پایش هوای سازمان حفاظت محیط زیست پنج شاخص مورد نظر سازمان جهانی بهداشت (شاخص PSI) را که به آلاینده های پایه تعبیر می شود (شامل مونوکسیدکربن، ترکیبات اکسیدهای ازت، اکسیدهای گوگرد، ازن و ذرات معلق) اندازه گیری می کند. در صورتی که این شاخص کمتر از 50 باشد، هوا در شرایط پاک؛ در صورتی که بین 50 تا 100 باشد هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس؛ در صورتی که بین 100 تا 150 باشد ناسالم برای همه گروه های سنی؛ در صورتی که بین 200 تا 300 باشد بسیار ناسالم و در صورتی که بیش از 300 باشد شرایط هوا خطرناک ارزیابی می شود.
از صبح سه شنبه گرد و غبار شدید بسیاری از شهرهای خوزستان را در بر گرفت که موجب تعطیلی مدارس 14 شهرستان و پایان ساعت پایان کار ادارات و مراکز دولتی در ساعت 12 شد.
در پی وقوع گرد و غبار شدید که در بیشترین حد خود به 66 برابر حد مجاز در دزفول (60باربر حد مجاز در اهواز) و شعاع دید به کمتر از 30 متر رسید، همچنین 30 پرواز فرودگاه اهواز لغو و برخی هواپیماهامجبور به بازگشت به فرودگاه مبدا شدند.

7164/6002
خبرنگار: عاطفه جوادی**انتشار:کبری آقازری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال