آلودگی هوا در دزفول 66برابر حد مجاز / شعاع دید صفر

دزفول - ایرنا - میزان آلودگی هوا ناشی از گرد و خاک در دزفول در ساعات بعد از ظهر روز سه شنبه در حالی از 66برابر حد مجاز فراتر رفت که میزان دید افقی در این شهرستان به دلیل شدت آلودگی به صفر رسیده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دزفول عصر سه شنبه در گفت و گو با ایرنا میزان غلظت گرد و غبار در هوای این شهرستان را در ساعت 16 امروز 10 هزار میکرو گرم بر متر مکعب عنوان کرد و گفت: این میزان بیش از 66 برابر حد مجاز است.
فرهاد قلی نژاد همچنین گفت: این میزان در ساعت 13 امروز حدود 280 ، ساعت 14 به 1844 و در ساعت 15 به 7072 میکروگرم بر مترمکعب رسید و همچنان رو به افزایش است.
وی علت تاخیر در ارسال میزان آلودگی هوا ناشی از گرد و خاک روز سه شنبه در دزفول را خرابی سامانه پیامک اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و اعلام ارقام غیر واقعی اعلام کرد.
به گزارش ایرنا از اداره هواشناسی دزفول به دلیل شدت آلودگی ناشی از گرد و خاک در دزفول میزان دید در ساعات عصر روز سه شنبه به صفر رسیده و عملا امکان تردد وجود ندارد.
به گزارش ایرنا با وجود پیش بینی سازمان هواشناسی و افزایش چند برابری میزان آلودگی هوا در دزفول از ساعات ظهر روز سه شنبه ، تعطیل نشدن ادارات این شهرستان موجب گله مندی کارمندان شد.
تعدادی از کارکنان اداره مخابرات دزفول در تماس با دفتر ایرنا گله مندی خود را بابت تعطیل نشدن ادارات این شهرستان در هوای بسیار آلوده ابراز داشته و خواستار پاسخگویی مسئولان ذیربط در این رابطه شدند.
آنان افزودند: در حالیکه با بروز پدیده گرد و خاک در سایر شهرهای استان خوزستان مسئولان اعلام تعطیلی و کاهش ساعات اداری کردند اما در دزفول اهمیتی به سلامت کارکنان ادارات داده نشد و کارمندان ساعت 16 در هوای بسیار آلوده راهی منازل شدند.
مدارس نوبت عصر روز سه شنبه دزفول با تصمیم ستاد بحران استانداری خوزستان تعطیل اعلام شدند.
6068

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال