یک مقام مسئول در سازمان محیط زیست هشدار داد:

کارون قدرت خودپالایی را از دست داده است

اهواز _ ایرنا_ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست با تاکید بر کم آبی کارون گفت: وقتی میزان ورودی آب کاهش و از حجم آلایندگی های وارد شده به آن کم نمی شود قطعا رودخانه قدرت خود پالایی و پویایی گذشته خود را از دست می دهد.

حمید ظهرابی پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اهواز با اشاره افزایش میزان شوری آب این رودخانه افزود:حجم زیادی از آلاینده های آلی به کارون وارد می شود از همین رو این رودخانه نمی تواند به صورت پایدار باعث حفظ محیط زیست و تنوع زیستی خود شود اما می توان امیدوار بود با همکاری همه دستگاه ها شرایط کارون بهبود یابد.
وی تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست یک برنامه جامع برای کاهش آلودگی رودخانه کارون تدوین کرده که به تصویب شورای عالی آب نیز رسیده است.
ظهرابی یادآور شد: سهم هر فعالیت در بهبود شرایط کارون با تفکیک برآورد هزینه های آن صورت گرفته است. اگر طرح تامین اعتبار شود و مسئولان استانی نیز به دنبال اجرای آن باشند قطعا بخش عمده ای از آلودگی کارون ناشی از زهاب و فاضلاب ها کاهش می یابد.
وی با بیان اینکه انتظار داریم در کنار فعالیت های توسعه ای استان به حل مشکلات رودخانه کارون هم توجه شود افزود: وزارت نیرو باید یک برنامه زمانبندی شده برای کاهش آلودگی رودخانه کارون ارائه دهد.
بنابراین گزارش، فاضلاب در 23 نقطه کلانشهر اهواز به کارون می ریزد که مطالعات برای جلوگیری از ورود آن در پنج نقطه انجام شده که نیازمند 180 میلیارد ریال است.
/6002/9887
خبرنگار: ندا رضاپور**انتشار: کبری آقازری

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال