کشف بیش از 43هزار لیترمواد سوختی قاچاق در مرزهای خوزستان

اهواز - ایرنا - فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: ماموران مرزبانی در 2 عملیات جداگانه ، 43 هزارلیتر مواد سوختی ازنوع گازوئیل قاچاق را در مرزهای خشکی و آبی خوزستان کشف و ضبط کردند.

سردار عبداله نظرپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران گروهان مرزی هویزه از توابع هنگ مرزی دشت آزادگان در غرب خوزستان ، روز شنبه هنگام گشت زنی در نوارمرزی یک دستگاه تانکر حامل 20 هزارلیتر موادسوختی (گازوییل) که به شکل غیرقانونی قصدفروش این محموله به شرکت های فعال درحوزه های مرزی را داشت شناسایی و توقیف کردند.
وی ادامه داد: همچنین در یک رشته عملیات دیگر ماموران پایگاه دریابانی آبادان ، به یک فروند لنج تجاری، هنگام خروج از آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در دهانه آبراه اروندرود مظنون شده و پس از توقیف آن حدود 23هزارلیتر موادسوختی قاچاق را که به منظورفروش به دلالان بارگیری کرده بود کشف و سرنشینان لنج را نیز به اتهام حمل و قاچاق غیرقانونی موادسوختی دستگیر کردند.
سردار نظرپور گفت:در این ارتباط هفت متهم به قاچاق سوخت دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
در سال های اخیر اختلاف قیمت بهای مواد سوختی (گازوییل) در داخل با فوب خلیج فارس ، انگیزه ای برای قاچاق مواد سوختی به خارج توسط برخی دلالان و سودجویان شده است.
6065/ 6037
خبرنگار: محمدرضا بنوره ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال