شستشوی مقره ها دلیل قطعی برق منطقه آریاشهر اهواز است

اهواز - ایرنا - مدیرروابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: به منظور شستشوی مقره ها در منطقه آریاشهر اهواز، برق بخشی از این منطقه ظهر چهارشنبه قطع شده است.

علیرضا شکرخدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این قطعی از ساعت 13 امروز آغاز و پیش بینی می شود تا 2 ساعت دیگر برق این منطقه وصل شود.
وی گفت:برای شستشو و تعویض تمام مقره های آلوده در اهواز زمان کمی وجود دارد و باید پیش از نزدیک شدن به فصل گرما این کار را به پایان برسانیم.
وی افزود: نیاز است تا هرچه زودتر نسبت به شتستشو یا تعویض مقره های آسیب دیده اقدام کرد تا از بروز مشکل در فصل تابستان جلوگیری شود.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیان کرد: به منظور رفاه حال شهروندان و جلوگیری از قعطی ها در فصل تابستان باید به سرعت کار شستن و تعویض مقره ها انجام شود.
بیش از 90 هزار مقره در سطح خوزستان نیاز به شتستشو دارند که تاکنون تنها 15 درصد آن انجام شده است.
نزدیک به سه هزار و 500 مقره در خوزستان، تا آذر امسال شستشو داده شده است.
هشت بهمن پارسال در پی وقوع پدیده گرد و غبار در اهواز و درپی آن بارندگی خفیف، عایق مقره های پست های برق حالت نارسایی خود را از دست داد و باعث قطعی برق گسترده در اهواز و 12 شهرستان دیگر شد.
پس از قطعی های گسترده خوزستان، به منظور شستشوی مقره ها و تعویض و عایق ‌بندی تجهیزات، 15 دستگاه مقره شور به خوزستان اعزام و حدود 35 درصد مقره‌ها تعویض و عایق‌بندی شد.
در پی این قطعی برق، هیات وزیران در فروردین 96 بودجه ای 230 هزار میلیارد ریالی را برای مشکلات برق، آب و فاضلاب، گرد و غبار، علاج بخشی رودخانه کارون و اتمام طرح 550 هزار هکتاری کشاورزی خوزستان در نظر گرفت.
اقداماتی از جمله احداث پست ها و خطوط برق فشار قوی، شستشو و تعویض مقره ها، زنجیرمقره ها در راستای ارتقای وضعیت شبکه انتقال برق خوزستان صورت می گیرد.
6037
خبرنگار: سپیده اسکندری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال