رییس کمیسیون انرژی مجلس:گرفتن مالیات ارزش افزوده از محل فروش نفت حق مردم خورستان است

آبادان - ایرنا - رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت:گرفتن مالیات ارزش افزوده از محل فروش نفت حق مردم خورستان و استان های نفتخیز است.

فریدون حسنوند سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: گرفتن ارزش افزوده از محل فروش نفت نظریه درستی است که باید در سه کمیسیون نفت و انرژی، برنامه و بودجه و محاسبات، و کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مورد بحث قرار گیرد و در نهایت نظر اعضای کمیسیون تلفیق مجلس را نیز در این رابطه جلب کند.
وی گفت: نمایندگان استان های نفتخیز در مجلس شورای اسلامی باید نظر اعضای کمیسیون نفت و انرژی، و برنامه و بودجه و محاسبات را در این خصوص جلب کرده ،و سپسد بتوانیم در کمیسیون تلفیق آن را به نحوی که با مخالفت قرار نگیرد مورد حمایت قرار دهیم.
حسنوند افزود:در صورت تصویب این اعتبارات و جذب آنها، مناطق نفتخیز شاهد تحول عظیمی در عمران و آبادانی خواهند بود.
به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان دوشنبه در چهارمین همایش روز ملی شادگان (بزرگداشت ابن سکیت دورقی) با تاکید بر اینکه سهم خوزستان از درآمد صادرات نفتی باید لحاظ شود خاطر نشان کرد: خوزستان سهمی از ارزش افزوده مشتقات نفتی ندارد از همین رو به نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد می شود تا موضوع اختصاص ارزش افزوده را در مجلس پیگیری کنند.

** رییس کمیسیون انرژی محلس شورای اسلامی در خصوص اعتراض دانشجویان به استخدام ها در ورزات نفت نیز گفت:در رابطه با استخدام ها در وزارت نفت، نشستی با وزیر نفت داشتیم و پیش از آن نیز کمیسیون نفت و انرژی مجلس، نامه ای را به وزارت نوشت و موارد مدنظر را مطرح کرد.
حسنوند به لغو موقت آزمون استخدام از سوی دیوان عدالت اشاره کرد و افزود:در جذب نیروی در وزارت نفت باید سهیمه ها، معدل و مواردی که مورد اشکال و اعتراض بعضی از داوطلبان است لحاظ شود.
وی گفت:نشست هایی در این خصوص در حال برگزاری است تا نظر همه در این خصوص جلب شود.
برگزاری آزمون استخدامی در وزارت نفت در چند هفته گذشته باعث اعتراض دانشجویان دانشکده نفت آبادان و اهواز شده بود.
3015/ 6037
خبرنگار : عدنان جواهری ** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال