امضای پنج قرارداد پژوهشی بین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مراکز علمی و پژوهشی

اهواز - ایرنا - با حضور سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، پنج قرارداد پژوهشی به ارزش بیش از 45 میلیارد ریال بین شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مراکز علمی و پژوهشی کشور امضا شد.

به گزارش ایرنا این پنج تفاهنامه شامگاه شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان و با حضور ابراهیم طالقانی سرپرست مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، بیژن عالی ‌پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و نمایندگان بخش علمی و پژوهشی کشور به امضا رسید.
این قرارداد ها با ارزش بیش از 45 میلیارد ریال از جمله پروژه تعیین جهت و محاسبه مقدار شیب لایه های زیر سطحی با استفاده از اطلاعات vsp، و پروژه بهبود روش‌های پردازشی در مناطق با رخنمون سطحی سازند گچساران با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، طرح کاربرد ترکیبات نانو برای افزایش راندمان مواد تعلیق شکن برای کاهش مصرف و هزینه ها با پژوهشگاه صنعت نفت است.
طرح پژوهشی تعیین منشا و پیش بینی روند گسترش سولفید هیدروژن در مخزن آسماری میدان مارون، و ارایه راهکارهای مناسب برای رفع آن با دانشگاه تهران، و پروژه بررسی تاثیر تخلیه مخزن و دیگر عوامل موثر بر مچالگی لوله های جداری در میادین مارون و کوپال، و ارایه راهکار برای رفع چالش با پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران از دیگر قراردادهای امضا شده در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری خوزستان از نهم تا دوزادهم آذر 1396 در محل نمایشگاه بین المللی اهواز دایر است.
6037/ 6037
خبرنگار: سپیده اسکندری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال