نماینده خوزستان در خبرگان رهبری: شیرازه علم و فرهنگ جهان، کتاب است

اهواز – ایرنا – نماینده مردم خوزستان درمجلس خبرگان رهبری گفت: تاریخ کتاب هیچ گاه تمام نمی شود و شیرازه علم و فرهنگ جهان، کتاب است.

به گزارش ایرنا آیت الله سید علی شفیعی پنج شنبه در آئین گشایش یازدهمین نمایشگاه کتاب در محل دائمی نمایشگاه بین المللی خوزستان در اهواز اظهار کرد: کتاب، تاریخ قدیمی و دیرینه ای دارد و ما هرچه داریم از کتاب است.
وی افزود: باید اهمیت سخنان شهید مطهری با این مضمون که تمام تمدنی که در دنیا وجود دارد و تمام فرهنگ ، امور علمی و عقیدتی به برکت کتاب است که درهر عصر و زمانی به تناسب آن زمان کتابی نوشته شده است را مورد توجه قرار دهیم.
آیت الله شفیعی ادامه داد: وجود کتاب درهرکشوری جایگاه ویژه خود را دارد و یکی از افتخارات کشور وجود کتاب و کتابخانه است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: از جمله کتابخانه های مهم کشور، آستان قدس رضوی و آیت الله بروجردی در قم ذخایر مهمی برای فرهنگ ما هستند.
وی افزود: نابود کردن برخی کتابخانه ها در طول تاریخ نشان می دهد که برخی افراد با آگاهی به قدرت ایجاد تحول توسط کتاب ها به جنگ با آنها رفتند.
آیت الله شفیعی گفت: امروز از نقاط حساس هر واحد اعم از یک منزل شخصی یا کارگاه و یا هر مجموعه ای کتابخانه است و حتی با پیشرفت تکنولوژی کتاب تازگی خود را از دست نداده است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مسئولان نظام اسلامی فرزندان کتاب هستند و بسیاری از مسئولان ما دارای تالیفاتی هستند که تالیفات امام راحل و برخی بزرگان دین امروز مورد استفاده مردم است .
وی خاطر نشان کرد: نمایشگاه کتاب امسال نسبت به سال گذشته رونق پیدا کرده و همچنین دعوت از مدیران کل ارشاد سابق در این نمایشگاه برای بهره گیری از تجربیات آنها اهمیت زیادی دارد.
در یازدهمین نمایشگاه سراسری کتاب خوزستان با حضور 469 ناشر، 66 هزار و 290 هزار عنوان کتاب داخلی و هشت هزار و 600 عنوان کتاب خارجی عرضه می شود که از هفتم تا دوازدهم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی خوزستان در اهواز دایر است.
3004/6064
خبرنگار: خاطره غفاری** انتشار دهنده: محسن بهاروند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال