وزیر ارتباطات:پهنای باند اینترنت کشور در حال رسیدن به 10 هزارگیگابیت بر ثانیه است

دزفول - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت در کشور از 624 گیگ بر ثانیه به بیش از چهار هزار گیگا بیت بر ثانیه افزایش یافته و این رقم تا پایان امسال به 10 هزار گیگ افزایش خواهد یافت.

محمود واعظی ظهر جمعه در پاسخ به سئوال اختصاصی خبرنگار ایرنا در دزفول زیرساخت آی سی تی را تنها محدود به استفاده از اینترنت و تلفن ندانست و افزود:امروز در کشورهای پیشرفته آی سی تی پیشران توسعه و توانمند سازی بخش های مختلف از جمله بازرگانی ، صنعت ، کشاورزی و آموزش است.
وی افزود: در این راستا در سه سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی از سوی دولت در این زمینه در سراسر کشور صورت گرفته که حاصل آن افزایش پهنای باند اینترنت کشور از 624 گیگ بر ثانیه به بیش از 4 هزار گیگابیت بر ثانیه است.
واعظی افزود:به منظور افزایش ظرفیت اینترنت پر سرعت در کشور و افزایش پهنای باند اینترنت به 10 هزار گیگا بیت بر ثانیه چند پروژه بزرگ با سرمایه گذاری قابل توجه در کشور در دست اجراست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین به پروژه شبکه انتقال نیز اشاره کرد و گفت:شبکه انتقال در ابتدای دولت یازدهم حدود 900 گیگ بود که اکنون به سه هزار و 600 گیگ افزایش یافته و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم به 2،5 برابر افزایش یابد.

**توسعه صادرات و تقویت روابط بانکی اولویت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه است
به گزارش ایرنا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز جمعه در حاشیه بازدید از چند طرح تولیدی در دزفول در جمع خبرنگاران
گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی و روسیه ،با هدف گسترش صادرات به روسیه و توسعه بازار مشترک 2 کشور ، تقویت روابط بانکی و کاهش تعرفه ها را پیگیری می کند.
واعظی به ظرفیت بالای تولید استان خوزستان به ویژه در زمینه کشاورزی اشاره کرد و گفت:روسیه به عنوان بازار هدف صادرات استان خوزستان مورد توجه قرار گرفته و باید با فراهم کردن برخی زیر ساخت ها در استان خوزستان در این زمینه گام های بلندی برداشت.
وی با اشاره به تعامل خوب مجموعه مدیریت استان خوزستان در راستای توسعه صادرات گفت:به منظور تقویت صادرات از خوزستان برخی زیر ساخت ها از جمله سردخانه ، حمل و نقل یخچال دار و گمرک باید در این استان فراهم شود.

**پیگیری صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه دزفول
به گزارش ایرنا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با تایید ظرفیت های بی شمار شهرستان دزفول در بخش کشاورزی و تولید انبوه محصولات در این منطقه گفت:از آنجا که امکان صادرات زمینی محصولات کشاورزی تولید دزفول به کشور روسیه به دلیل بعد مسافت نیست لذا موضوع صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه دزفول پیگیری خواهد شد.
وی افزود: در این راستا نامه مشترکی با امضای وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، استاندار خوزستان و وزارت ارتباطات و فناوری
تقدیم رئیس جمهوری خواهد شد ضمن اینکه موضوع مرز هوایی فرودگاه دزفول از طریق وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی نیز پیگیری خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: دزفول با وجود آب و خاک مناسب از ظرفیت بالایی در بخش کشاورزی برخوردار می باشد و اگر به صادرات محصولات کشاورزی این منطقه توجه جدی نشود کشاورزان متضرر خواهند شد لذا باید برای کشاورزان و تولید کنندگان ظرفیت صادرات فراهم کرد.

**اتصال 20 هزار روستای کشور به اینترنت
به گزارش ایرنا محمود واعظی همچنین در تشریح خدمات صورت گرفته در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم گفت: در سه سال گذشته 20 هزار روستای کشور به اینترنت متصل شدند ضمن اینکه تمام روستاهای بالای 15 خانوار کشور نیز از ارتباط تلفنی بهره مند می باشند.
وی در خصوص مشکل آنتن دهی تلفن همراه در دزفول گفت: خلاء مربوط به پوشش تلفن همراه در شهرهای دزفول همچنین جاده های اصلی این شهرستان حتما پیگیری و حل می شود ضمن اینکه روستاهای دزفول که دسترسی به آنها آسان است
در اولویت تامین زیر ساخت های ارتباطی قرار دارند.
واعظی به مشکلات روستاهای مناطق کوهستانی و سخت گذر دزفول نیز اشاره کرد و گفت:برای حل مشکل ارتباطات مخابراتی این مناطق که به هر دلیلی مورد بی مهری قرار گرفته اند تلاش می شود ظرف 2 هفته آینده به راهکار مطمئنی برسیم.

**دزفول تا سه ماه آینده از اینترنت 4G بهره مند می شود
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به اتصال مراکز استانهای کشور به اینترنت پر سرعت قول داد مردم شهرستان دزفول نیز علاوه بر بهره مندی از اینترنت 4G در سه ماه آینده ، ظرف مدت 2 ماه آینده نیز از اینترنت پرسرعت بهره مند خواهند شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سفر به شهرستان دزفول از چند طرح تولیدی از جمله طرح پروش قارچ و ماهیان خاویاری دیدن کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات این شهرستان در بخش صادرات قرار گرفت.
امام جمعه ، فرماندار و نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار مسایل و مشکلات این شهرستان را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با محمود واعظی در میان گذاشتند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح جمعه نیز در سفر به شوش در نشست شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
6068
خبرنگار و انتشار:محمدعلی فریدپناه

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال