استاندار خوزستان: زمان صدور روادید تجار ایرانی به عراق باید کاهش یابد

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با اشاره به روابط خوب و نزدیک دو کشور ایران و عراق به عنوان دو کشور برادر و دوست گفت: در حال حاضر زمان صدور روادید برای نجار ایرانی در مرز ایران و عراق در کردستان زیاد است که باید کاهش یابد.

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی عصر یکشنبه در دیدار با ابراهیم صالح محمد سرکنسول عراق در خوزستان اظهار کرد: برای تسهیل در امر تجارت دو کشور طرف عراقی باید موانع تردد و صدور روادید در مرزها را برطرف نماید تا رفت و آمد تجار ایرانی با مشکل مواجه نشود.
شریعتی ادامه داد: با توجه به همجواری استان های بصره و میسان با خوزستان انتظار داریم رایزن تجاری عراق در خوزستان معرفی شود تا مبادلات مرزی و تجاری بین این استانها تسهیل یابد.
استاندار خوزستان به موضوع اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مساله اربعین یک موضوع بین المللی است که باعث ارتقاء جایگاه شیعیان در جهان شده است.
وی اظهار کرد: با توجه به اهمیت این موضوع انتظار می رود با برنامه ریزی صحیح و از پیش تعیین شده به گونه ای در خدمات رسانی به زائرین عمل شود که از نظر کمی و کیفی کارها منظم تر پیش برود.
شریعتی در خصوص صدور روادید تصریح کرد: نباید اجازه دهیم دلال بازی در صدور روادید گسترش یابد و انتظار می رود به صورت جدی با این مساله برخورد شود تا از این سوء استفاده های احتمالی جلوگیری شود.
استاندار خوزستان در زمینه هزینه های درمانی بیماران عراقی در خوزستان هم گفت: ما برای دریافت هزینه های درمانی تعرفه داخلی داریم که از متوسط تعرفه های جهانی پایین تر است.
وی ادامه داد: در این راستا مجوزهایی گرفته شده که برای درمان بیماران خارجی هزینه ها دو برابر تعرفه تعیین شده دریافت شود اما در صورت دریافت بیش از این مبلغ قانونی تعرفه، باید برخورد قانونی صورت گیرد و البته تعرفه های بخش خصوصی از تعرفه های دولتی بالاتر است.
شریعتی گفت: البته با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به این مشکل رسیدگی می کنیم و نظارت بیشتری در این زمینه صورت می گیرد.
استاندار خوزستان در خصوص تردد خودروهای دو کشور از مرزها هم اظهار کرد: پیگیری های لازم انجام می شود تا علاوه بر تردد از مرز مهران از مرزهای شلمچه و چذابه هم تردد انجام شود.
وی همچنین با پیشنهاد برگزاری کمیته ستاد بحران مشترک با عراق که از طرف سرکنسول عراق در خوزستان مطرح شد موافقت کرد و مقرر شد جلسات این کمیته ماهانه جهت بررسی مشکلات طرفین برگزار شود.
شریعتی در حاشیه این نشست به خبرنگار ایرنا گفت: از فرصت این دیدار با سرکنسول عراق برای مطرح شدن مسائل و مشکلات بین دو کشور از نظر روادید برای تاجران استفاده شد.
استاندار خوزستان اضافه کرد: ما خواستار پیگیری این مساله از طریق وزارت امورخارجه عراق هستیم تا موانع برای صدور روادید در استان برای تاجران کمتر شود.
ابراهیم صالح محمد سرکنسول عراق در خوزستان روز یکشنبه با استاندار خوزستان دیدار کرد و انتصاب وی را به سمت استاندار تبریک گفت.
3004/6064

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال