پایان ماراتن هفت روزه تبلیغات دور دوم انتخابات مجلس دهم در خوزستان

اهواز - ایرنا - ماراتن هفت روزه تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس دهم از ساعت 8 روز پنجشنبه در خوزستان پایان یافت.

در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 16 نامزد در شش حوزه انتخابیه اهواز، بهبهان، ماهشهر، آبادان، ایذه و باغملک و مسجدسلیمان با یکدیگر رقابت کردند.
به گزارش ایرنا تبلیغات رسمی نامزدها از صبح پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه آغاز شده بود و یک هفته ادامه داشت.
10 نماینده از خوزستان در مرحله اول انتخابات به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان هشت نماینده از شش حوزه انتخابیه اصلی این استان به مجلس شورای اسلامی راه می یابند.
تبلیغات نامزدهای راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در شش حوزه انتخابیه استان خوزستان به پایان رسید.
در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، حمیدیه و کارون طبق اعلام فرماندار اهواز پس از شمارش آرا انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.
استان خوزستان دارای 18 کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که باید از بین نامزدهای 14 حوزه انتخابیه اصلی و 13 حوزه انتخابیه فرعی توسط مردم انتخاب شوند.
در مرحله دوم انتخابات، 136 نامزد در 55 حوزه انتخابیه برای به دست آوردن 68 کرسی باقیمانده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت می پردازند.
«محمدحسین مقیمی» رئیس ستاد انتخابات کشور در این خصوص با تاکید بر آمادگی کامل وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این مرحله از انتخابات 15 هزار و 350 شعبه در 21 استان کشور در نظرگرفته شده است.
به گفته وی، حدود 19 میلیون تعرفه برای مرحله دوم انتخابات چاپ شده و تعرفه‌ها و صندوق‌‌های اخذ رای و دیگر وسایل مورد نظر برای برگزاری انتخابات به 21 استان‌ ارسال شده است.
هفتم اسفندماه سال گذشته و در مرحله نخست دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تکلیف 221 کرسی مجلس مشخص شد.
بر اساس قانون انتخابات، افرادی که نتوانستند در مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کنند می توانند در مرحله دوم انتخابات شرکت و رای خود را به صندوق بیاندازند.
افرادی که در مرحله اول انتخابات مجلس شورای اسلامی رای دادند در مرحله دوم نیز فقط می توانند در همان حوزه انتخابیه مرحله اول رای خود را به صندوق بیاندازند.
6125

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال