مشاور عالی فرمانده سپاه:شهدا عامل تثبیت جایگاه نظام جمهوری اسلامی هستند

دزفول - ایرنا- مشاور عالی فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبیین جایگاه شهدا در تثبیت جایگاه نظام جمهوری اسلامی گفت:اگر ایران اسلامی دشمنان را به زانو درآورده است، نتیجه ایثار و جانفشانی شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا محمدحسین صفارهرندی پنجشنبه در یادواره سردار شهید عظیم محمدی زاده در حسینیه ثارالله دزفول افزود:نظام جمهوری اسلامی در عصر کنونی به جایگاهی رسیده است که دشمنان نیز به این جایگاه رفیع اعتراف می کنند.
وی اظهار کرد:اگر دشمن پای میز مذاکره حاضر شد و مبور به گفت و گو شد، از سر ناگزیری و اعتقاد به اقتدار جمهوری اسلامی است.
صفارهرندی افزود:چنین جایگاهی مرهون جانفشانی فرزندان ایران اسلامی است که با عمل صالح خود به دنیا نشان دادند پای اعتقادات خود می مانند.
مشاور عالی فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان ویژگی های بارز شهدا و شهیدانی نظیر ' محمدی زاده' افزود:ایمان مستحکم به خدا و پایداری در راه دین در سخت ترین شرایط با وجود تهدیدهای دشمن، موجب صلابت و اقتدار جامعه اسلامی شد.
وی با بیان نقش ایران در حفظ آرامش منطقه گفت:اگر دشمن به این باور رسید که برای طراحی آینده سوریه نیازمند مشارکت ایران است، نشان می دهد که جمهوری اسلامی در جهان کنونی از عظمت خاصی برخوردار است.
مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد:دشمن واقف است که سرنوشت عراق، سوریه، یمن و بسیاری از کشورهای منطقه بدون حضور ایران میسر نیست .
سردار محمد رئوفی نژاد از فرماندهان سابق لشگر 7 ولیعصر (عج) نیز در این آیین با تبیین ویژگی های شهید عظیم محمدی زاده گفت:آن شهید، از سرداران بنام و گمنام جبهه و جنگ بود که در سال های دفاع مقدس و عملیات کربلای 5 حماسه آفرینی کرد.
وی افزود:از فکر و تدبیر این شهید ارزشی در عملیات لشکر 7 ولیعصر (عج) بسیار استفاده شد و وی به لحاظ اخلاق و ایمان زبانزد بود.
در این مراسم که با حضور جمع زیادی از رزمندگان،خانواده های معزز شهدا و اقشار مختلف مردم برگزار شد با اجرای چندین برنامه نمادین یاد و خاطره این شهید والامقام گرامی داشته شد.
مداحی صادق آهنگران و رونمایی از کتاب زندگینامه و خاطرات شهید محمدی زاده از برنامه های جانبی این یادواره بود.
سردار شهید عظیم محمدی زاده معاون عملیاتی لشکر 7 ولیعصر (عج) در عملیات های فتح المبین، بیت المقدس و رمضان حماسه آفرینی کرد.
این شهید والامقام در عملیات های مختلف مجروح شد و ششم اسفند 1365 در عملیات کربلای 5 در خط مقدم شهد شهادت نوشید.
از این شهید به عنوان علمدار لشکر 7 ولی عصر (عج) یاد می کنند.
7281/6125

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال