ترکان:صنعت گردشگری منطقه آزاد اروند رونق می گیرد

آبادان-ایرنا- دبیر شورای مناطق آزاد رونق صنعت گردشگری منطقه آزاد اروند را از راهبردهای توسعه پایدار در این منطقه عنوان کرد.

اکبر ترکان روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:رونق گردشگری از راهبردهای دولت یازدهم برای توسعه همه جانبه کشور است، ولی این مهم نیز در دستور کار شورای عالی مناطق آزاد قرار دارد.
وی با بیان استعدادهای گردشگری منطقه آزاد اروند به ویژه در بخش گردشگری دریایی و صنعتی، افزود:جزیره مینو می تواند با برنامه ریزی مناسب، در یک بازه زمانی به قطب ورود گردشگر تبدیل شود.
ترکان ادامه داد:با استفاده از استعدادهای بالقوه گردشگری این منطقه و بالفعل شدن آن، گردشگری و اقتصاد جزیره مینو و منطقه آزاد اروند رونق می گیرد.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در ادامه سخنانش با بیان برنامه های پیش بینی شده برای احیای زمین های کشاورزی، جلوگیری از شوری آب رودخانه بهمشیر و حفظ زمین های کشاورزی آبادان، افزود: ساخت سد بر رودخانه بهمنشیر در دستور کار سازمان مناطق آزاد قرار دارد.
ترکان همچنین با بیان سرمایه گذاری صنعتی در شهرهای آبادان و خرمشهر گفت:چند شرکت هلندینگ و شرکت های خصوصی و دولتی برای سرمایه گذاری در این منطقه کار خود را آغاز کرده اند.
وی اظهار داشت:در حوزه صنعت فولاد خرمشهر نیز، با همت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) پروژه آلومینیوم سازی در این شهر اجرا شده و یک پروژه فولاد نورد نیز از سوی بنیاد مستضعفان در مرحله نصب ماشین آلات قرار دارد.
مشاور رئیس جمهوری در پایان سخنانش گفت:در توسعه طرح های آبزی پروری نیز، اقداماتی از سوی سرمایه گذرا بخش خصوصی با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند در دست اجرا قرار دارد.
به گزارش ایرنا، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر به منظور افتتاح چند پرورژه عمرانی به منطقه آزاد اروند سفر کرد.
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند رود و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت می باشد که با داشتن ظرفیتی از قبیل حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
7100/6125

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال