ساخت تقاطع غیر هم سطح میدان چهارشیر اهواز آغاز شد

اهواز- ایرنا- عملیات اجرایی تقاطع غیر هم سطح میدان شهید بندر (چهارشیر ) اهواز چهارشنبه آغاز شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شهردار اهواز در این آیین مدت اجرای این پروژه را 30 ماه عنوان کرد و گفت: برای اجرای این تقاطع غیرهمسطح (چهار سطح) 584 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
سیدخلف موسوی با اشاره به اینکه میدان چهارشیر در فهرست آثار تاریخی ملی ثبت شده افزود: این پروژه با همکاری و مجوز اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خوزستان اجرایی شده است.
وی این تقاطع غیرهمسطح را یکی از شاهراه های اصلی اهواز دانست و اظهار کرد: این تقاطع در پرترافیک ترین محل تلاقی منطقه شهری و کانون توزیع و تقسیم که به مسیرهای ورودی و خروجی شهر اهواز منتهی می شود، اجرا خواهد شد.
موسوی اضافه کرد: یکی از خصوصیات تقاطع چهارشیر که بزرگترین تقاطع غیرهمسطح جنوب کشور است، توجه به ایجاد مسیر گردش مناسب و ساخت تمام مسیرهای چپگرد و راستگرد، سهولت در عبور و مرور، و حذف چراغ قرمز است.
وی همچنین گفت: شهرداری اهواز، پروژه های شهری را بر اساس خواست و نظر شهروندان تعریف می کند که پل سوم (شهید دقایقی) و میدان شهید بندر(چهار شیر) از آن جمله اند.
سازه تقاطع غیرهمسطح میدان چهارشیر از لحاظ اجرا در بخش اصلی پل از نوع بتن صندوقه ای پیش ساخته پس تنیده با طول پل سازی به میزان 500 متر است. عرض پل اصلی 36.7 متر و عرض پل های طبقای 9.3 متر است و اجرای کل پل سازی در تقاطع میدان با طول کلی 1.5 کیلومتر و با مساحت 32 هزار مترمربع خواهد بود. این پروژه قرار بود دی پارسال آغاز شود.
میدان چهارشیر یکی از آثار تاریخی کشور است که دی 81 با شماره 7040ثبت ملی شده و از همان زمان زیرحفاظت سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قرار گرفت. بر همین اساس هرگونه تخریب و دخل و تصرف در این مکان برابر با مواد 558 تا 569 از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات های بازدارنده جرم محسوب شده و مشمول مجازات قانونی خواهد بود.
7151 / 6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال