بالابودن دستمزدکشتارگاه ها قیمت تمام شده مرغ را افزایش می دهد

اهواز- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: بالا بودن دستمزد کشتارگاه ها برای کشتار مرغ باعث افزایش این کالا در بازار می شود.

به گزارش ایرنا محمد مشکورزاده روز شنبه در نشست تنظیم بازار خوزستان در محل معاونت برنامه ریزی استانداری خوزستان اظهار کرد: قیمت مرغ کشتار روز در بازار خوزستان هم اکنون هر کیلوگرم 62 هزار ریال است.
وی گفت:در فروردین امسال بالغ بر چهار میلیون قطعه جوجه روزی در واحدهای تولیدی مرغ خوزستان انجام گرفت و در اردیبهشت نیز یک میلیون و 900 هزار قطعه جوجه ریزی شد.
وی گفت: از 12 اردیبهشت تا مرداد توزیع مرغ در بازار انجام می شود و طبق دستور العمل استانداری خوزستان از ورود مرغ به خوزستان جلوگیری شده است.
مدیرکل تعاون روستایی خوزستان نیز در این نشست گفت:برآورد شده امسال بالغ بر یک میلیون و یکصد هزار تن گندم از کشاورزان خوزستان تا پایان فصل برداشت خریداری شود.
هرمز خواجوی بیان کرد: مصرف خوزستان بالغ بر 600 هزار تن است که بقیه گندم خریداری شده از خوزستان به سایر استانهای کشور انتقال می یابد.
وی گفت: در سال زراعی گذشته 60 درصد نیاز گندم کشور از خوزستان خریداری شد.
خواجوی بیان کرد: همچنین بالغ بر هفت هزار تن برنج آماده توزیع در خوزستان وجود دارد که در کنار تولیدات این استان، برنج وارداتی به استان نیز وجود دارد.
مدیرکل تعاون روستایی خوزستان افزود: همچنین 17 هزار تن شکر که شامل تولیدات داخل استان و وارد شده به استان برای توزیع و صادرات وجود دارد.
7158/6037

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال