بیمارستان اسلام آبادغرب مجهز به دستگاه سی تی اسکن می شود

کرمانشاه- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم ‌پزشکی کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس پیشرفته بیمارستان شهرستان اسلام آبادغرب نصب و راه اندازی می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا؛ محمودرضا مرادی در جلسه اعضای هیات رئیسه و ‌مدیران ستادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در اسلام آبادغرب با موضوع بررسی عملکرد شبکه بهداشت و ‌درمان و چالش ها و ظرفیت های شهرستان در حوزه سلامت، افزود: تمام تلاش دانشگاه علوم پزشکی رفع مشکلات و موانع بر سر راه فعالیت های شبکه های بهداشت در شهرستان هاست.
وی در ادامه با اشاره به بازسازی بیمارستان اسلام آبادغرب که در زلزله سال 96 آسیب دیده بود، گفت: ایجاد فضای مناسب برای بخش های ام آر آی، غربالگری سرطان و ‌اتاق های عمل از مطالبات دانشگاه در بازسازی بیمارستان شهرستان است.
مرادی در ادامه اظهار داشت: دکتر فلاحت پیشه نماینده شهرستان، فرماندار اسلام آباد و مدیران ارشد شهرستان، به واقع سلامت محور بوده و ‌به پیشبرد اهداف این بخش کمک شایانی کرده اند.
وی اضافه کرد: اسلام آباد مرکز غرب استان است و تاکنون نقش خود را در این مرکزیت به درستی انجام ‌داده و همکاران ما در این شهرستان موارد بزرگی از ایثار و از خودگذشتگی را در زلزله به نمایش گذاشتند.
وی با بیان اینکه در بخش سلامت انجام خدمات اورژانسی و فوری است اما پرداخت هزینه های آن توسط بیمه ها بسیار طولانی مدت است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی حدود 180 میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی طلب داشته و این سازمان حدود 15 ماه در پرداخت تاخیر دارد.
او گفت: این حجم از مطالبات باعث مشکلات عدیده ای از جمله ناتوانی در پرداخت کارانه همکاران ما می شود.
معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی نیز در این جلسه گفت: بسیاری از مراکز درمانی مورد نیاز در اسلام آبادغرب احداث و یا بازسازی شده و هزینه لازم برای دیوارکشی مراکز در اختیار شبکه قرار خواهد گرفت.
ایمانی افزود: این معاونت برای توسعه بیشتر خدمات، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان و اعتبارات لازم شهرستان را کمک خواهد کرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه گفت: بیمارستان اسلام آبادغرب با 132 تخت فعال و ‌75 درصد اشغال تخت، 15هزار نفر بستری و 220 هزار مراجعه به اورژانس از مراکز مهم درمانی استان است که بیش از 49 متخصص در آن به مردم خدمت می کنند.
بهمن روشنی افزود: راه اندازی بخش ام آر آی، مرکز غربالگری سرطان و مرکز پزشکی هسته ای از برنامه های دانشگاه علوم‌پزشکی در این شهرستان است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه گفت: 9 پروژه بهداشتی در شهرستان افتتاح شده و 19 پروژه آماده برگزاری مناقصه است.
ابراهیم شکیبا افزود: پیشرفت خوب در سامانه سیب، پوشش بیماری های واگیر، مرگ مادران باردار، فشار خون و‌ دیابت، غربالگری بیماری های قلبی و بهبود تغذیه فعالیت های خوبی در اسلام آباد صورت گرفته است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در ادامه گفت: دستگاه ام آر آی برای شهرستان خریداری شده و پس از ایجاد مکان مناسب در اسرع وقت نصب خواهد شد و یک دستگاه سی تی اسکن نیز در سال جاری به شهرستان وارد می شود.
قباد محمدی افزود: سال گذشته یک ‌دستگاه سونو اکو دو پرو به شهرستا‌ن اختصاص یافت و در صورت راه اندازی مرکز غربالگری سرطان، یک دستگاه سونوگرافی دیگر در شهرستان اسلام آباد راه اندازی می شود.
فرماندار اسلام آبادغرب نیز در ادامه این جلسه گفت: تیم مدیریتی دانشگاه در حد توان مشکلات مطرح شده را مرتفع کرده است که از آنان تشکر می کنم.
افشین کریمی افزود: صدور حکم منطقه جنگی برای کارکنان شبکه شهرستان و‌ بیمارستان عیدی، دانشگاه به این زحمت کشان بود.
وی اظهار داشت: در چهل سال گذشته در هیچ مقطعی به این اندازه ساخت و ساز و افزایش سرانه زیرساخت های سلامت صورت نگرفته است.
وی افزود: تعداد زیادی از مراکز و تجهیزات در این شهرستان افتتاح شده که بسیار قابل توجه است.
کریمی همچنین گفت: در جریان وقوع زلزله، حوزه درمان شهرستان سربلند بود و فداکاری های آنان فراموش شدنی نیست.
شهرستان اسلام آبادغرب با بیش از 150 هزار نفر جمعیت در 100 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال