21 تن برنج قاچاق در بازارچه مرزی سومار کشف شد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب از کشف و ضبط 21 تن برنج قاچاق در مرز سومار از توابع این شهرستان با هوشیاری ماموران هنگ مرزی و گمرک خبر داد.

کوروش محمودیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سودجویان قصد داشتند این میزان برنج خارجی را که در لابلای کالاهای دیگر جاسازی شده بود به شکل غیرمجاز، از طریق بازارچه مرزی سومار از کشور خارج کنند.
وی اظهار کرد: با رصد و هوشیاری نیروهای هنگ مرزی و گمرک در مرز سومار، سودجویان موفق به خروج این محموله کالای ممنوع از کشور نشدند.
نماینده عالی دولت در گیلانغرب با بیان اینکه نیروهای هنگ مرزی سومار پس از کشف این کالای قاچاق، نسبت به توقیف کامیون ها و تشکیل پرونده برای متخلفان اقدام کردند، اضافه کرد که پرونده این متخلفان برای سیر مراحل قضایی و صدور حکم نهایی به دستگاه قضا ارسال شد.
مرز سومار نزدیک ترین مرز کشورمان به بغداد محسوب می شود که کمترین فاصله را به کربلای معلا و استان های جنوبی عراق دارد.
بخش سومار در فاصله 90 کیلومتری شهر قصرشیرین دارای 2 شهر سومار و نفت شهر و 13 روستاست و با عراق 86 کیلومتر مرز مشترک دارد.
بازارچه مرزی سومار در فاصله پنج کیلومتری شهر مرزی سومار قرار دارد و در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مندلی از توابع فرمانداری بلدروز است.
بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاهتر کرده است و اکنون عمده کالاها از این معبر به استان های شرقی عراق صادر می شود.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز با عراق و 2 مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است.
3012/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال