مهدهای کودک نهادی موثر در تربیت کودکان است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با بیان اینکه مهدهای کودک اساسی ترین و بنیادی ترین کانون تعلیم و تربیت در جامعه هستند، گفت: نباید از این نهاد در تربیت کودکان، غافل باشیم.

به گزارش ایرنا؛ فاطمه رضوان مدنی روز پنجشنبه در نشست با اعضای انجمن صنفی و کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات بهزیستی، با بیان اینکه مهدهای کودک به عنوان یک نهاد آموزشی نقش مهمی در تربیت کودکان در خانواده ها و جامعه دارند، افزود: نباید از مهدهای کودک غافل بود، چرا که غفلت در این امر موجب می شود که کودکان به عنوان مردان و زنان آینده در جامعه و خانواده در معرض آسیب قرار بگیرند.
به گفته مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه، تقویت خودباوری، کسب آرامش روحی و روانی، بالارفتن اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری می تواند مهم ترین دستاورد تربیت و حضور کودکان در مهدهای کودک باشد.
رضوان مدنی خاطرنشان کرد: چنانچه پایه و اصول تربیت افراد به درستی در زمان کودکی بنا شود، یقینا شاهد افرادی سالم و جامعه ای به دور از آسیب خواهیم بود.
وی مهدهای کودک را مکانی ارزشمند برای کودکان برشمرد و اعلام کرد: بهزیستی در حمایت از برنامه‌های سازنده این نهاد کوتاهی نخواهد کرد.
در استان کرمانشاه اکنون در مجموع ۳۱۰ مهدکودک فعال است که از این تعداد ۱۹۰ مهد روستایی، پنج مورد خودکفا و آدینه مهد و 11۵ مورد مهدکودک شهری است.
نزدیک به 53 هزار نفر از جمعیت 2 میلیون نفری استان کرمانشاه از خدمات بهزیستی بهره‌مندند که از این تعداد 33 هزار نفر معلول و 6 هزار نفر نیز زن سرپرست خانوار هستند.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال