آثار هدایت امام زمان (عج) در همه جا آشکار است

کرمانشاه- ایرنا- یکی از کارشناسان مذهبی گفت: آثار هدایت و جلوه های عنایت امام زمان (عج) در همه جا آشکار است چرا که جهان بدون امام معصوم (ع) نمی تواند دوام بیاورد.

حجت الاسلام «علی مطهری» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر غیبت دوران بسیار مهمی هستند که مومنان و منتظران واقعی می توانند از سایرین تمییز داده شوند.
وی تصریح کرد: امام غایب در حکم خورشیدی است که در پس پرده ابر قرار داشته باشد، هیچ کس نمی تواند منکر فوائد خورشید پشت ابر باشد و امام زمان نیز همین ویژگی را دارند، هرچند در انظار عمومی حضور ندارند اما حضورشان در زندگی انسان های متقی کاملا هویداست.
حجت الاسلام مطهری تاکید کرد: غیبت حضرت مهدی (عج) هرگز به معنای وانهادگی کامل انسان ها و تعطیل شدن احکام و تکالیف الهی نیست چرا که امیرالمومنین (ع) می فرمایند اگر زمین حتی یک ساعت از حجت خدا خالی بماند اهلش را در خود فرو می برد و این بدین معناست که امام غایب هدایت امور را برعهده دارند.
این مدرس حوزه و دانشگاه تصریح کرد: در تفکر شیعی انتظار موعود به عنوان یک اصل پذیرفته و از آن به عنوان برترین اعمال یاد شده است تا جایی که بزرگان دین و ائمه اطهار (ع) تاکید کرده اند که منتظر فرج باشید و از رحمت خدا مأیوس نشوید چرا که بهترین اعمال در نزد خداوند انتظار فرج است.
وی در ادامه به برخی ویژگی های منتظران واقعی ظهور امام غایب اشاره کرد و گفت: تلاش برای کسب معرفت نسبت به وجود مقدس امام زمان (عج)، تهذیب نفس و کسب فضایل اخلاقی و تلاش برای اصلاح جامعه از طریق امر به معروف و نهی از منکر و همچنین خود سازی اجتماعی از جمله این ویژگی هاست.
حجت الاسلام مطهری در پایان نقش رسانه ها و دستگاه های فرهنگی در تثبیت مهدویت را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: آن ها می توانند زمینه را بیش از گذشته برای ظهور منجی عالم بشریت فراهم و با روشنگری در خصوص حیله های دشمنان، نسل جوان را برای پذیرش فرهنگ مهدویت یاری کنند.
7458/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال