بیش از 300 کامیون کمک های مردم برای سیل زدگان ارسال شد

کرمانشاه- ایرنا- نماینده ویژه استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان گفت: مردم کرمانشاه تاکنون بیش از 300 دستگاه کامیون اقلام مختلف شامل، آب معدنی، البسه، پتو، مواد خوراکی، بهداشتی برای سیل زدگان لرستان ارسال کرده اند که در سطح کشور چشمگیر است.

داریوش جودکی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: با توجه به همسایگی کرمانشاه با لرستان کمک های انسانی، امدادی، تغذیه ای خود را در همان ساعات اولیه به سیل زدگان این استان فرستادند.
وی اضافه کرد: در همان لحظات ابتدایی استاندار کرمانشاه به نیروهای خدمات رسان دستور داد که برق، آب و گاز شهر نورآباد قطع شده بود، وصل کنند.

**روزانه بیش از 10 هزار پرس غذایی گرم در مناطق سیل زده توزیع می شود
جودکی در ادامه بیان داشت: مواکب، هیات ها و مساجد استان کرمانشاه روزانه بیش از 10 هزار پرس غذای گرم در مناطق سیل زده به ویژه پلدختر پخت و توزیع می کنند.
او در ادامه از همان روزهای ابتدای ماشین آلات راهداری، پالایشگاه و اصناف استان کرمانشاه به منظور کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده لرستان مشغول به کار هستند.
نماینده ویژه استاندار کرمانشاه در امور کمک رسانی به سیل زدگان لرستان در ادامه با بیان اینکه بیشترین کمک های کرمانشاه به سیل زدگان لرستان به صورت خودجوش جمع آوری شده گفت: بیشتر کمک های مردمی توسط ارتش جمع آوری و توسط سپاه در بین مردم سیل زده توزیع می شود.
جودکی در پایان از کمک های مردم استان کرمانشاه به ویژه اتاق اصناف استان قدردانی کرد و گفت: مردم استان کرمانشاه به بهترین نحو ممکن جواب کمک های مردم ایران به ویژه لرستان در زلزله سال 96 این استان را دادند که جای تقدیر دارد.

**کمیته امداد کرمانشاه بیش از 6 میلیارد تومان به سیل زدگان کمک کرد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کرمانشاه نیز بیان داشت: کمیته امداد استان 6 میلیارد و 268 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی به استان های سیل زده کشور ارسال کرده است.
حسین خدرویسی کمک های نقدی کمیته امداد استان را حدود 200 میلیون تومان برشمرد، کمک های غیرنقدی کمیته امداد را 50 کامیون و پنج وانت بار شامل 55 هزار بسته غذایی و آب معدنی، 570 تخت موکت و فرش، 16 هزار پتو، 288 اجاق گاز، هفت هزار و 578 البسه و 30 هزار بسته لوازم بهداشتی عنوان کرد.

**کمک های هلال احمر به سیل زدگان لرستان
آرش لهونی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه نیز کمک های ارسالی این جمعیت برای سیل زدگان لرستان را شامل 14 هزار و 400 عدد کنسرو ماهی، 9 هزار و600 کنسرو لوبیا، هفت هزار و 200 بسته حبوبات، قند و شکر، 12هزار کیلوگرم برنج و سه هزار و 600 روغن مایع دانست و گفت: مهم ترین قسم کمک های امدادی هلال احمر شامل اعزام بالگرد و تیم های واکنش سریع استان به لرستان بوده است.

**اتاق اصناف 22 کامیون کمک به مناطق سیل زده ارسال کرد
رییس اتاق اصناف استان کرمانشاه نیز از اعزام 22 کامیون کمک های غیرنقدی این اتاق به استان های سیل زده خبر داد و گفت: از این تعداد 20 کامیون به لرستان، یک کامیون به خوزستان و یک کامیون به گلستان فرستاده شده است.
رضا ساسانی در ادامه بیشتر کمک های اتاق اصناف را شامل آب معدنی، پتو، مواد بهداشتی، مواد شویندگی، البسه و مواد خوراکی ذکر کرد.
کمک های مردم کرمانشاه در حالی برای سیل زدگان دیگر استان ها ارسال شده که براساس آخرین ارزیابی بعمل آمده و گزارشهای کارشناسی شده استان کرمانشاه نیز در سیل و بارش های فروردین ماه امسال هزار و 560 میلیارد تومان خسارت دیده است.
3209/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال