دانش آموز نخبه کرمانشاهی با دهها اختراع کوچک و بزرگ

کرمانشاه- ایرنا- امیرحسین آهی، دانش آموز 9 ساله کرمانشاهی که در کلاس سوم دبستان مدرسه شهید سهراب یارمرادی تحصیل می کند، با چندین اختراعی که به نام خود ثبت کرده استعداد و هوش سرشار خود را به منصه ظهور رسانیده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ این دانش آموز نخبه؛ با یکسری از ابزارآلات ساده و دم دستی، دستگاه های فراونی را اختراع کرده و توانسته توجه همسن و سالان، مدیران و مسئولان استان را به خود جلب کند.
امیرحسین سال گذشته در نمایشگاه انعکاس دستاوردهای دولت در بوستان شاهد کرمانشاه در غرفه اداره کل آموزش و پرورش تعدادی از اختراعات خود را در معرض دید عموم به نمایش گذاشته بود که با استقبال بازدیدکنندگان روبرو شد.
غرفه آموزش و پرورش به دلیل حضور این دانش آموز نخبه یکی از غرفه های شلوغ و پرتردد این نمایشگاه بود و این دانش آموز نخبه نحوه اختراعات خود را برای بازدیدکنندگان تشریح می کرد.
امیرحسین آهی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت که از کودکی کار با وسایل و دستگاه های مختلف را دوست داشتم و علاقه مند به ادامه این کار شدم و از والدینم خواستم امکانات لازم را در اختیارم بگذارند تا دستگاه های مورد علاقه ام را بسازم.
این دانش آموز نخبه تاکنون پهپاد، ربات مسیریاب، ربات چهار کاره، دستگاه شبیه ساز زلزله، پرتونگار لیزری، ربات کاوشگر، دستگاه تشخیص انحراف لیزری، اعصاب سنج، دستگاه طیف نگار و هواپیمای مدل و برخی دیگر از دستگاه های مشابه را اختراع کرده است.
امیر حسین می گوید که ساخت این دستگاه ها را با برخی از قطعات اسباب بازی هایش شروع کرده و بعدها کم کم به این کار علاقه مند شده و با کمک والدینش از بازار قطعات مورد نیاز را تهیه کرده و از آنها دستگاه های نام برده را اختراع کرده است.
هوش و نبوغ این دانش آموز کرمانشاهی نام او را در سطح مدرسه و آموزش و پرورش استان زبانزد کرده و مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز از او تقدیر کرد.
امیرحسین در ادامه این گفت و گو اظهار داشت: ربات آتش نشان 1 و 2 ، کاوشگر یک ، مسیر یاب، ربات امدادگر و نهایتا ربات کاوشگر و امدادگر 2 را در سال 96 با طراحی و ایده خودم اجرا کردم.
وی افزود: ربات کاوشگر 2 رباتی امداد گر بوده که توسط رادیو کنترل هدایت می شود و توانایی ارسال تصاویر و فیلم را دارد و همچنین توانایی برقراری ارتباط با مصدومان و گرفتاران را نیز دارد. همچنین قدرت حمل کمک هایی اولیه از دیگر ویژگی های این رباط است.
او توضیح داد که اگر امکانات بیشتری داشتم می توانستم بسیاری از کارهایم را واقعی تر و کاربردی تر کنم.
امیرحسین آهی علاوه بر اختراع های خود در خصوص شعر و شاعری هم دارای توانمندی های خوبی می باشد به گونه ای که چندین شعر از اشعار او در روزنامه های محلی چاپ شده است.
پدر امیرحسین در پایان این گفت و گو از دعوت برنامه عصر جدید صدا و سیما از این دانش آموز نخبه کرمانشاهی خبر داد و اعلام کرد که به احتمال زیاد در برنامه این هفته عصر جدید امیرحسین شرکت کند.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال