هدف ایرنا گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست

فلسفه یک شعار

روزنامه باختر چاپ کرمانشاه در شماره 2858 روز دوشنبه 19 فروردین 98 مطلبی را با عنوان «فلسفه یک شعار» به قلم هادی نوروزی منتشر کرده است.

در این یادداشت آمده است: در نوروز 1378 برای اولین بار به طور رسمی نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری انجام گرفت و از آن موقع تاکنون که 20 سال می گذرد، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای در نخستین روز سال جدید و در همان لحظه تحویل سال، در سخنانی ضمن تبریک سال جدید به مردم، شعار محوری سال جدید را نیز عنوان کرده و به نوعی با این کار خط مشی و سیاست های کلی کشور را برای آن سال ترسیم می کنند.
امسال نیز ایشان «رونق تولید» را شعارمحوری سال 98 قرار دادند که مدیران و مسوولین اجرایی کشور با سرمشق قرار دادن این شعار در راستای تحقق بخشیدن به آن گام بردارند، فلسفه این کار در واقع جلب توجه مردم و مسوولین به یک ارزش خاص و پرداختن جدی به یک موضوع کلیدی و راهگشا در مسیر مشکلات جامعه است که قطعا رهبر معظم انقلاب آن را بر اساس گزارشهای دریافتی از وضعیت کلی کشور و بررسی پارامترهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... تعیین کرده اند. اما رونق تولید که در ادامه شعارهای اقتصادی کشور و در مسیر استقلال و تکیه بر توان داخلی ارائه شده است می تواند به معنای واقعی کلمه، کشور ما را که در شرایط سخت تحریم های ظالمانه دشمنان قسم خورده قرار دارد، به سمت پایداری مسوولین و مردم ایران سوق دهد، یعنی از یک سو مردم با حمایت از کالاهای تولید داخل سهم خود را در این مسیر به انجام رسانند و مسوولین نیز با حمایت واقعی از تولید کنندگان و برداشتن سنگ لاخ های مسیر حرکت آنها، به کمیت و کیفیت تولیدشان شتاب بخشند.
به امید آنکه نامگذاری سالها که حرکتی ارزشمند و در خور توجه است صرفا در عرصه شعار باقی نماند.
8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال