حل مشکلات اقتصادی کرمانشاه نیازمند اراده قوی مدیران است

کرمانشاه- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان کرمانشاه گفت: بسیاری از مشکلات بنگاه های اقتصادی کرمانشاه در داخل استان قابل حل است، فقط نیازمند عزم، اراده قوی و اقدام شجاعانه مدیران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، کیوان کاشفی روز چهارشنبه در نشست نمایندگان بخش خصوصی با مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، تشکیل جلسات متعدد ستاد تسهیل بنگاه های اقتصادی را نشانه وجود موانع زیاد بر سر راه بخش خصوصی توسط دستگاه های اجرایی دانست که برای حل آنها نیازمند مصوبه ستاد تسهیل است و همین عوامل سرمایه گذاران را در استان فراری می دهد.
او در ادامه حل بسیاری از مشکلات بخش خصوصی استان را در صورت عزم و اراده قابل حل دانست و افزود: استان در شاخص فضای کسب و کار جزء سه استان آخر کشور است اگر موانع ساختاری جذب سرمایه گذاری بخش خصوص زودترحل نشود واحدهای اقتصادی بیشتری تعطیل می شوند.
وی در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی در کف بازار و در بین مردم فعالیت اقتصادی دارند، گفت: بخش خصوصی این ظرفیت را دارد برای بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور راهکار بدهد.
کاشفی در ادامه دستورالعمل های متعدد بانک مرکزی را موجب نگرانی شدید بخش خصوصی در تامین مواد اولیه بنگاه های تولیدی و صادرات عنوان کرد و گفت: این دستورالعمل های خلق الساعه بانک مرکزی چرخه اقتصاد کشور را به ویژه در بحث تامین مواد اولیه بنگاه های اقتصادی و صادرات کالا بشدت مختل کرده است.
رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه در ادامه گرانی کالا را ناشی از کمبود مواد اولیه تولیدی ها و دغدغه مندی آنها برای تامین آن در آینده دانست و گفت: سیستم ارزی نیمایی نه تنها به چرخش ارز به کشور کمک نکرده بلکه در روند واردات کالاهای ضروری و اولیه لطمه فراوانی زده که نیازمند اصلاح جدی این سامانه هستیم.
کاشفی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش هشت درصدی درآمد دولت از محل مالیات در بودجه سال 98 اشاره کرد و گفت: این فشار مالیاتی بر بخش خصوصی است و محقق نخواهد نشد؛ زیرا مالیات کشور در سال 97 خیلی کمتر از این بود که محقق نشد و دولت با کسری بودجه و افزایش نقدینگی و تورم مواجه می شود.
او در ادامه حذف معافیت های مالیاتی صادرکنندگان را یکی از دیگر از اشتباهات محاسباتی بودجه دولت در سال 98 دانست و گفت: این مساله باعث تعطیلی کارخانه ها وافزایش بیکاری می شود.
8066/3209

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال