جشنواره داستان و نمایشنامه نویسی در هرسین برگزار می شود

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از برگزاری دومین جشنواره استانی داستان و نمایشنامه نویسی ویژه برنامه چهل سالگی انقلاب اسلامی در شهرستان هرسین خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام رحیم جعفری روز شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری این جشنواره در سرسرای اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: 50 اثر در حوزه داستان و نمایشنامه نویسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
وی ادامه داد: از مهمترین اولویت های ما در دوران خدمت در حوزه ارشاد، بحث شهرستان محوری و تمرکززدایی بوده است.
وی اظهار داشت: در هر شهرستان 2 یا سه برنامه تعریف شده وجود دارد و ایجاد دبیرخانه برای برنامه های فرهنگی و هنری در دستور کار ما بوده که با ایجاد خانه های جدید رمق تازه ای به حوزه فرهنگ و هنر داده شده است.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه گفت: با تلاش همه جانبه مدیران شهرستان و مجموعه فرهنگ و هنر استان، شهرستان هرسین از برترین شهرستان ها در حوزه نویسندگی است.
پریسا محمدی افزود: خیلی از موضوعات پیش بینی شده در این جشنواره در بخش حقوق شهروندی و توسعه شهری در آینده بازخورد مناسبی خواهد داشت.
وی گفت: ترویج مطالعه و فرهنگ کتابخانی می تواند شهر هرسین را به پویایی رساند و تحقق این موضوع نیاز به همکاری همه دستگاه های دولتی و غیردولتی دارد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز در ادامه گفت: این جشنواره در چهار بخش داستان و داستان کوتاه، نمایشنامه نویسی صحنه ای، نوجوان و به مناسبت جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی بخش ویژه چهل سالگی انقلاب اسلامی برگزار می شود.
مظفر تیموری ادامه داد: دریافت آثار در این جشنواره در راستای حمایت از محیط زیست و جلوگیری از قطع درختان به صورت اینترنتی انجام می گیرد و نویسندگان تا پایان بهمن فرصت ارسال آثار را دارند.
تیموری بیان داشت: در بخش داستان کوتاه و نمایشنامه موضوعات آزاد می باشد اما اولویت ها ترویج فرهنگ مطالعه، شهر و حقوق شهروندی، شادی و امید، صلح و دوستی، مهربانی با طبیعت، حفاظت از محیط زیست، جهان به دور از خشونت، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد، ترویج فرهنگ گفت و گو، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت در اولویت پذیرش خواهند بود.
آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه نیز در این جلسه اظهار داشت: خدا را شاکریم که در دهه پنجم انقلاب هستیم و تلاش جهادی حوزه فرهنگ استان در شهرستان هرسین جای تقدیر و تشکر دارد.
فرماندار شهرستان هرسین هم با ابراز خرسندی از این اتفاق بیان داشت: بسیار خوشحالیم از اینکه شهرستان هرسین برای دومین سال متوالی میزبان این جشنواره است.
امیر شاه آبادی افزود: همچنین بابت برگزاری تئاتر خیابانی (آسیب های اجتماعی) خرسندیم و با همه امکانات شهرستان تلاش می کنیم که هرسین به جایگاه واقعی فرهنگی و هنری خود برسد.
فرماندار هرسین ادامه داد: این مهم می تواند کمک کند به غنای فرهنگ و هنر شهرستان هرسین و این جشنواره فرصت مناسبی است و فرهنگ و هنر می تواند عامل اصلی پیگیری از جرم و بزهکاری باشد که همین جا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکر می کنم.
این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کرمانشاه، اداره کل کتابخانه های عمومی کرمانشاه، فرمانداری و ادارات و هنرمندان شهرستان هرسین برگزار می شود.
در این جلسه از پوستر جشنواره نیز رونمایی شد.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال