تیم پیرامید بانوان کرمانشاهی به مسابقات کشوری اعزام می شوند

کرمانشاه- ایرنا- مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه، با اشاره به مقام نخست منطقه ای تیم پیرامید بانوان کرمانشاهی از اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی کشور خبر داد.

نرگس یوسفی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: این مسابقات پنجم و ششم اسفند سال جاری در تهران برگزار می شود و بیش از 20 پیرامیدکار کرمانشاهی در این دوره از مسابقات شرکت می کنند.
یوسفی ادامه داد: برای ورزش نوپای پیرامید در مرحله استعدادیابی و شناسایی علاقه مندان در رده نونهالان و نوجوانان هستیم، این رشته مفرح بخش و گروهی است و تبلیغات آن در ایران در حال انجام است.
یوسفی ادامه داد: پیرامید رشته ای نمایشی با پوشش محلی و بومی هر استان است، این ورزش به عنوان طرح ملی مورد توجه وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است.
یوسفی با بیان اینکه تیم نشاط و تندرستی بانوان کرمانشاهی همراه با تیم پیرامید نیز به مسابقات اعزام می شود، افزود: این تیم نیز متشکل از 9 بانوی ورزشکار است.
مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه ادامه داد: تیم نشاط و تندرستی متشکل از رشته های آمادگی جسمانی و زیرمجموعه ورزش های همگانی است که در سالهای اخیر میزان استقبال از آن رشد چشمگیری داشته است.
27 هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در استان وجود دارند که 50 درصد از جمعیت بانوان استان به ورزش همگانی می پردازند.
46 هیات فعال ورزشی بانوان هم اکنون در استان کرمانشاه فعال است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
7460/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال