حمایت از کارآفرین منجر به ایجاد شغل و تولید ثروت می شود

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: هرگونه حمایت از کارآفرینی، حمایت و تقویت سه ضلعی ایجاد شغل، تولید ثروت و فرصت سازی است.

به گزارش ایرنا؛ هدایت حاتمی روز شنبه در نشست با جمعی از کارآفرینان در استانداری، یکی از راهبردهای مدنظر تیم اقتصادی استان را تقویت فرهنگ کارآفرینی دانست و افزود: بخش قابل توجهی از وضعیت اقتصادی در کشورها و مناطق مختلف جهان به فرهنگ‌ کار و نگاه کارآفرینانه بستگی دارد که این نگاه محصول اندیشه ورزی و استفاده بهینه از امکانات و فرصت های بومی با چشم انداز گسترده کردن آن در بعد ملی و جهانی است.
وی اظهار داشت: از نگاه اقتصاددانان، یک کارآفرین فرصت ها را درک می کند و خلأ ها را می بیند و درک فرصت ها هم از طریق بازارگردی و یا ارتباط با افراد و یا نگاه جستجوگرانه به برنامه ها و ظرفیت ها حاصل می شود.
حاتمی، کرمانشاه را استانی مستعد در زمینه دارا بودن زمینه های کارآفرینی ذکر کرد و گفت: این استان در اکثر زمینه ها جا برای تبدیل اندیشه به فرصت و کار دارد، مثلا در زمینه های کشاورزی، باغداری دامپروری، گردشگری، تجارت مرزی، فرهنگ بومی و دیگر بخش ها دارای بالاترین ظرفیتها برای ایجاد کارهای جدید است و ما هم براساس این ظرفیتها از کارآفرینان به طور جدی حمایت می کنیم.
وی تصریح کرد: یکی از مزیت های منحصر بفرد استان کرمانشاه مزیت مرزی بودن آن است و تنها استانی می باشد که با 2 بخش عربی و کُردی عراق مرز مشترک و مبادلات تجاری دارد که این می تواند انگیزه کارآفرینان برای سرمایه گذاری در این استان را مضاعف کند.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال