فرماندار کرمانشاه:

نواحی صنعتی با هدف اشتغال روستایی در کرمانشاه احداث می شود

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار کرمانشاه گفت: در راستای توجه دولت تدبیر و امید به موضوع اشتغال روستایی و توجه به روستاها در جهت جلوگیری از مهاجرت، ناحیه صنعتی و کارگاهی در بخش های شهرستان کرمانشاه راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، فضل اله رنجبر روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت شهرک های صنعتی شهرستان که با حضور مدیران شرکت شهرک های صنعتی، بخشداران، دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کرمانشاه و سایر مسئولان مربوطه در فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: براساس دستورالعملی که شرکت شهرک های صنعتی ابلاغ کرده قرار است علاوه بر کوزران در سایر بخش ها همانند ماهیدشت، سرفیروزآباد، بخش مرکزی و بیلوار نیز ناحیه صنعتی و کارگاهی برای ایجاد اشتغال روستایی ایجاد شود.
رنجبر ادامه داد: تصمیم گرفته شد هر بخشداری سه محل را برای این منظور پیشنهاد دهد تا پس از بازدید یک محل به عنوان الگو انتخاب شود و کار احداث آن پیگیری شود.
وی به وجود سه شهرک فرامان، بیستون و شهرک صنعتی زاگرس زیرنظر شرکت شهرک های صنعتی در حوزه شهرستان کرمانشاه اشاره کرد.
وی افزود: شهرک صنعتی فرامان دارای مساحت 270 هکتاری است که اکثر اراضی آن به صنایع واگذار شده و شهرک بیستون در قالب 170 هکتار نزدیک به 95 درصد از زمین های آن نیز به صنایع واگذار شده است.
رنجبر ادامه داد: شهرک جدید صنعتی زاگرس در قالب مساحت یک هزار هکتاری از ظرفیت خوب اقتصادی برای کرمانشاه برخوردار است که تاکنون از 300 قطعه آماده سازی شده در مرحله اول که 200 قطعه آن واگذار شده است.
وی از شبکه جمع آوری آب های سطحی ، تصفیه خانه، آسفالت و روشنایی معابر به عنوان مشکلات عمده این شهرک ها یاد کرد که در این جلسه مصوباتی برای پیگیری و حمایت از شهرک های صنعتی تعریف شد.
رنجبر با بیان اینکه ناحیه صنعتی بخش کوزران با مشکلاتی از قبیل راه دسترسی، تامین آب و اعتبار شبکه برق رو به رو است، افزود: تصمیم گرفته شده تا بخشداری با همکاری شرکت شهرک های صنعتی به برگزاری جلساتی با صاحبان اراضی مسیر راه اقدام کند تا این مسایل حل شود.
رنجبر افزود: همچنین امور آب نیز همکاری لازم را در جهت موضوع تامین آب شهرک به عمل می آورد که تامین آب از طریق حفاری چاه و یا خریداری یک چاه آب در نزدیکی شهرک ناحیه صنعتی کوزران در دستور کار قرار گرفته است.
رنجبر افزود: شهرک صنعتی کرمانشاه در مسیر جاده سنندج زیرنظر شهرک صنعتی نیست و سهامدار اصلی آن شهرداری و شرکت شهرک صنعتی اروند است.
21 شهرک و ناحیه صنعتی در استان کرمانشاه وجود دارد که 449 طرح آن به بهره برداری رسیده است.
7460/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال