معاون عمرانی استاندار کرمانشاه:

کرمانشاه صاحب اداره کل راه آهن مستقل می شود

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر واگذاری مدیریت راه آهن غرب کشور به همدان را کذب دانست و گفت: استان کرمانشاه به صورت مستقل صاحب اداره کل راه آهن می شود.

مهرداد سالاری سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیاست شرکت راه آهن این است که بعد از راه اندازی راه آهن خدمات بهره برداری را به نزدیکترین استان بدهد که الان خدمات بهره برداری راه آهن کرمانشاه زیرنظر استان مرکزی (اراک) است.
او گفت: از زمانی که خط راه آهن در کرمانشاه ایجاد شده ما پیگیر راه اندازی اداره کل راه آهن در استان هستیم و با وزیر راه و شهرسازی نیز در این ارتباط صحبت کردیم و مکاتبات لازم نیز انجام شده است.
او با بیان اینکه استان همدان صاحب اداره کل راه آهن مستقل شده است، افزود: راه آهن کرمانشاه در هیچ بخشی زیرنظر راه آهن همدان نیست و اصولا هیچ ارتباطی با هم ندارند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اداره کل راه آهن به صورت منطقه ای اداره نمی شود و استانی است، گفت: راه آهن از حوزه ای که وارد استان کرمانشاه می شود تمام اقدام های مربوط به بهره برداری و توسعه به اداره کل راه آهن کرمانشاه واگذار می شود.
سالاری در ادامه این گفت و گو به وضعیت فعلی راه آهن کرمانشاه نیز اشاره کرد و افزود: از مدتی قبل به علت مشکلاتی که در ریل وجود داشت، اقدام های جوشکاری در ریل ها شروع شد و اکنون این اقدام های فنی به اتمام رسیده و برای شروع مجدد فعالیت راه آهن نیاز به تایید نهایی کمیسیون فنی است.
وی اظهار داشت که ایرادهای به وجود آمده در راه آهن رفع شده و تست های لازم نیز با موفقیت به اتمام رسیده است.
به گفته او ، پنجشنبه هفته جاری کمیسیون شبکه ریلی کشور که متشکل از چند دستگاه مرتبط هستند وضعیت ریل ها را بررسی می کنند و در صورت تایید نهایی بلافاصله فعالیت راه آهن به حالت عادی بر می گردد.
راه آهن کرمانشاه 29 اسفند سال 96 با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و از آن زمان تا مدتی قبل قطار هر هفته روزهای دوشنبه از کرمانشاه به مقصد مشهد اقدام به جابجایی مسافر می کرد.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال