شهر تاریخی بیستون از زباله و پلاستیک پاکسازی شد

کرمانشاه - ایرنا - شهردار بیستون از پاکسازی چندین نقطه این شهر تاریخی و گردشگری استان کرمانشاه به مناسبت روز پاکسازی جهانی زمین با همکاری دوستداران طبیعت خبر داد.

شورش فرامرزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه امروز با حضور اعضای انجمن زیست بوم سبز پرآو، پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه و پاکبانان شهرداری بیستون برگزار شد.
او گفت: در این برنامه، زمین عرصه کاجستان بی نظیر بیستون به عنوان یکی از مراکز تفریحی و سیاحتی استان کرمانشاه و همچنین جاده پلیس راه بیستون - کرمانشاه به عنوان ورودی شرقی کرمانشاه از زباله و پلاستیک پاکسازی شد.
وی اظهار داشت: این مراسم هر ساله روز 24 شهریور برگزار می شد که امسال به دلیل مصادف شدن این روز با اول هفته یک روز زودتر انجام شد.
بیستون در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه از مناطق کهن ایران محسوب می شود که آثار تاریخی به جا مانده از این منطقه امروز یکی از مناطق دیدنی و گردشگری کشور محسوب می شود.
در عرصه محوطه تاریخی، فرهنگی و طبیعی بیستون 28 اثر ثبت شده ملی وجود دارد و تاکنون در حریم آن نیز بیش از 150 اثر تاریخی شناسایی شده که از این تعداد 88 اثر آن در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است.
3033/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال