کارخانه اسید سیتریک‌ کرمانشاه توجیه اقتصادی ندارد

کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) تاکید کرد که سرمایه گذاری برای راه اندازی مجدد کارخانه اسید سیتریک کرمانشاه توجیه اقتصادی ندارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرتضی لطفی روز یکشنبه در نشست شورای رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: سه کارخانه ما در کرمانشاه دچار رکود هستند که در حال تعیین ‌تکلیف آنها هستیم.
وی تاکید کرد: براساس بررسی های انجام شده کارخانه اسید سیتریک توجیه اقتصادی ندارد مگر اینکه تعییراتی در آن انجام شود.
وی اظهار داشت: اگر‌ معافیت های واردات شکر شامل حال کارخانه سیتریک شود شاید بتوان آن را احیا کرد.
وی با بیان اینکه شستا یکی از سهام داران پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است، گفت: ما به اجرای پروژه پالایشگاه آناهیتا تاکید داریم و آماده ایم تا پس از تعیین تکلیف صندوق بازنشستگی کشور به اندازه سهم خود تامین سرمایه کنیم.
وی همچنین عنوان کرد: موضوع کارخانه کاغد بیستون نیز 2 ماه پیش در جلسه ای مطرح شد و ما تصمیم‌ گرفتیم ‌که این واحد تولیدی را دوباره احیا کنیم.
مدیرعامل شستا عنوان کرد: احیا کارخانه کاغذ بیستون 70 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که بانک‌ صنعت و معدن 20 میلیارد تومان پروژه را تامین کند و برنامه افزایش سرمایه نیز در دست بررسی است.
لطفی ادامه داد: اگر ارز به پروژه تزریق شود می‌توانیم به پیشرفت پروژه دست پیدا کنیم و آن را به دستگاه های مورد نیاز تجهیز کنیم.
وی در رابطه با دیگر کارخانه راکد شستا گفت: در کارخانه کاغدغرب چون مدتی توسط بانک اعلام ‌شکستگی شده است قصد خروج از پروژه را داریم.
مدیر عامل شستا اعلام کرد: با توجه به هماهنگی های به عمل آمده با دستگاه قضایی، سهام کارخانه کاغذ غرب را تا 2 هفته آینده در بورس عرضه خواهیم کرد.
لطفی همچنین به کارخانه فعال سیمان غرب اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه شستا می خواهد سهامداری کند قصد واگذاری سیمان غرب را نداریم.
وی به کمک های شستا به زلزله زدگان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر ارسال 50‌ کانتینر دارو، یک مرکز بهداشت و یک سرسرای ورزشی در سرپل ذهاب احداث خواهیم کرد.
7445/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال