معاون فرماندار قصرشیرین:

حدود پنج هزار واحد زلزله زده به بانک ها معرفی شدند

قصرشیرین - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین از معرفی چهار هزار و 936 واحد مسکونی آسیب دیده ناشی از زلزله 7.3 دهم ریشتری 21 آبان سال 96 برای دریافت تسهیلات بازسازی به بانک های عامل این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت الله رضایی روز پنجشنبه در جلسه بررسی آخرین مشکلات روند بازسازی واحدهای مسکونی قصرشیرین افزود: از مجموع واحدهای معرفی شده به بانک های عامل، چهار هزار و 267 فقره منجر به عقد قرارداد شد که تاکنون مالکان چهار هزار و 605 واحد مسکونی تسهیلات بازسازی ساخت و یا تعمیرات را دریافت کرده اند.
وی اظهار داشت: از ابتدای شروع کار بازسازی در این شهرستان، تاکنون عملیات آواربرداری 579 واحد پایان یافت و کار پی کنی 519 واحد مسکونی نیز انجام شده است.
وی با بیان اینکه کار ساخت 74 واحد روستایی واقع در بخش مرکزی قصرشیرین پایان یافت و 84 واحد مسکونی دیگر نیز در مرحله سفت کاری است، اضافه کرد که در مجموع در این شهرستان 960 واحد تخریبی باید دوباره احداث و چهار هزار و 429 واحد مسکونی نیز تعمیر شود.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قصرشیرین، روند بازسازی در سطح روستاهای این شهرستان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امید است با این شتاب، روند بازسازی تا تیر امسال در روستاها پایان یابد.
تصمیم گیری در رابطه با رفع مشکل مستاجران واحدهای تخریبی، رکود کاری پیمانکاران، ناهمگون بودن خدمات ستاد بازسازی و روند صدور پروانه از مهمترین مواردی بود که در این نشست بررسی شد.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از 27 هزار تن جمعیت و 186 کیلومتر مرز با عراق دارد.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال